Припинення продажу алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім

Робоча група співробітників облдержадміністрації та УМВС провела перевірку магазинів Чернівців, у яких продають алкоголь та тютюнові вироби. Розпорядження про такий рейд підписав голова ОДА Володимир КУЛІШ.

– Ця перевірка проводиться з метою припинення продажу алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім особам – повідомив «Версіям» заступник начальника відділу у справах дітей ОДА Олександр МАДЕЙ. – Такі профілактичні рейди проводяться регулярно в усіх регіонах області. Торік провели біля 450 подібних рейдів.

Олександр Вікторович наголосив, що порушення в магазинах — явище постійне, але впіймати та задокументувати їх важко:

– Минулоріч при перевірках магазинів було задокументовано 30 випадків продажу алкоголю та сигарет неповнолітнім особам. На правопорушників склали протокол і оштрафували їх.

У процесі перевірки учасники її переконалися, що більшість працівників торгових точок не знайомі із законодавством України: в більшості перевірених магазинів немає відповідних оголошень про відмову у продажу алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім. Продавці переконували: вони не знали, що такі таблички обов’язкові для магазинів.

– У минулому році та в січні поточного зафіксовані випадки дитячої злочинності – повідомила старший помічник прокурора області з питань захисту прав неповнолітніх Наталія БРЕСЛАВСЬКА. – За минулий рік це явище зросло на 38, 8%. Жахливо, але всі ці діти чинили хуліганство під впливом алкоголю.

Микола КОБИЛЮК, «Версії»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.