Дітям:
Якщо в оселі чи іншому приміщенні почалася пожежа і поруч немає дорослих, найголовніше – не панікувати!
- Слід негайно повідомити Службу порятунку. Телефонуй за номером 101 (можна і з мобільного), чітко назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.
- За можливості спробуй погасити вогонь підручними засобами:*невеличкі загоряння можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху) або мокрим віником (розмазуючи воду по палаючій поверхні); * якщо вогонь поширюється, відкрутіть усі крани з водою на повну потужність: нехай вода переливається у ванну, зачерпувати воду відром з ванни швидше, ніж чекати, поки відро наповниться з-під крану; *якщо у кімнаті є вазони з квітами, землю з них можна використати для гасіння вогню; * не витягайте з вогню предмети, що горять –поширює пожежу; *гаси вогонь (водою чи піском) від країв до центру; *не поспішайте відчиняти вікна і двері: приплив повітря підсилить вогонь.
3.Якщо погасити пожежу самотужки, до прибуття пожежників, неможливо, усім мешканцям будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю сходами або пожежними драбинами.
- Покидай приміщення, пригнувшись якомога нижче, адже дим піднімається вгору, по можливості змочи якусь тканину (рушник чи серветку), прикрий ніс і рот. Переходячи через задимлені ділянки, затримуй дихання: варто 2-3 рази вдихнути дим – і можна отруїтися чадним газом, навіть смертельно.
- При пожежі не спускайся в ліфті, бо може відключитися електрика.
Батькам:
- Не залишайте своїх малолітніх дітей без нагляду на тривалий час.
- Сірники та запальнички зберігайте в місцях, недоступних для малечі.
- Не дозволяйте малим дітям користуватися електронагрівальними та газовими приладами, слідкувати за розпаленими печами.
- Забороняйте дітям небезпечні забави з петардами, саморобними хлопавками та іншими вогненебезпечними предметами.
5.Пояснюйте дітям небезпеку і наслідки гри з вогнем. Зробіть все, щоб небезпечні ігри дітей з вогнем стали неможливими.
Служба 101