Руслана: “Українці вже зрозуміли, що не влада керує ними, а вони владою”

Відома співачка й активіст Майдану Руслана не припинила боротьбу за нову Україну. Вона вважає, що не можна скласти руки, коли на нас з неба дивиться Небесна Сотня, коли й досі продовжують гинути мирні люди й бійці на Сході. Ми зустрілися зі співачкою напередодні позачергових виборів у Верховну Раду. Руслана каже, що вибори – це реальний шанс продовжити Очищення в країні.

Ruslana_1

 

– Як Ви вважаєте, чому нинішні позачергові вибори у Верховну Раду такі важливі для України?

Ці вибори навряд чи змінять складову нашої влади, але я щиро сподіваюся, що допоможуть підняти рівень самосвідомості населення. Українці вже зрозуміли, що не влада керує ними, а вони владою, і кандидати це також враховують. Можливо, це розуміння дозволить новій Верховній Ради працювати з народом більш грамотно.

– Які політики потрібні для цієї, як Ви кажете, більш грамотної роботи?

– Потрібні кардинально нові політичні сили з новим баченням, з новими цінностями. З умінням вирішувати стратегічні питання, прогнозувати, аналізувати, якісно комунікувати між собою та міжнародними структурами. Нам цього бракує. Ми працюємо сьогодні за застарілою базарною схемою “купи-продай”, тому в пріоритеті у нашої влади гроші-гроші-гроші. Нам потрібні люди з ширшими поглядами та глибшими знаннями.

 

– Але ж виборці теж і досі не проти продавати свої голоси. Інші ж просто саботують вибори, байдуже ставляться до свого права обирати. До чого це  може призвести?

– Байдужість громадян, як ми бачимо на власному досвіді, приводить до того, що влада керує державою, враховуючи лише власні інтереси. У народу має бути голос, щоб його чула і до нього прислухалась влада. І бути почутим – це задача народу. Наша свідомість сьогодні прокидається. Кожен має зрозуміти, що влада не вирішить за нього його проблеми, і перекладати на владу відповідальність за скрутне життя неправильно, але дозволяти обкрадати себе, залишатися соціально не захищеним, обходитись меншим – це ще більша помилка.

– На які професійні й моральні якості кандидатів треба звернути увагу і що обов’язково не має бути проігноровано виборцем?

– Це складене запитання. Безумовно, важливими є і досвід, й освіта, і програма, яку пропонує кандидат, але сьогодні нашій країні важливі не лише ці зовнішні риси. Для нас важливі цінності. Наскільки людина може підпадати під вплив, наскільки людина чесна і смілива. Адже чесних людей витискають або ж перетворюють на подібних собі, погрожують. Для нас важливо, щоб наш лідер був чесною і стійкою людиною. Тоді біля нього буде формуватися відповідне середовище, а шахраї з часом розчиняться, тому що чесність і прозорість не годиться для їх брудних справ.

Ruslana_2

– Чесною ж має бути й агітація, чи не так? А в нас передвиборчий популізм і бажання в нього вірити  перетворилися вже на страшну хворобу. Як з нею боротися?

– Передвиборчий популізм перетворився на звичку, а, як відомо, змінювати звички складно. Напевно, наші кандидати і влада не знають, як можна працювати з масами по-іншому. Потрібно вивчати механізми виборів, а ніхто цього не робить.

– Нинішня ситуація в країні доводить, що попереду багато роботи і на Вашу думку, яким чином народ України може продовжити Революцію Гідності?

– Україна однозначно має шанси стати сильною і багатою у всіх розуміннях державою. Ми є такими. Нам лише треба зайняти своє місце у світі. Сьогодні нашим завданням є боротьба із пропагандою. Ми маємо розповідати світу правду і не допускати, щоб кремлівські пропагандистські машини нав’язували своє бачення світові. Ця боротьба є першим кроком на шляху Очищення сьогодні, вона є продовженням Революції Гідності. Попереду нас чекає Еволюція Суспільства, Революція Свідомості та Відродження Державності.

 – Чи мають громадяни контролювати народних депутатів після виборів?

– Я б хотіла сказати, що мають. Але поки що схеми такого контролю виявлялись в основному не ефективними. Це не означає, що все так і залишатиметься. Громадянське Суспільство в Україні перестало бути сентенцією, це реалія сьогоднішнього дня, я ба навіть назвала це Соціальним Дивом. Ми і є громадянське суспільство, і ми готові і будемо контролювати владу у всіх її гілках, в тому числі і депутатів. Зараз ініціативні групи громадських рухів дуже прискіпливо обговорюють механізми і важелі цього контролю. Я знаходжуся в самому епіцентрі цих ініціатив. Далі буде.

 Юлія Сухаревська, Артем Соколенко, Регіональний прес-центр Громадського руху «Чесно» 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *