Погляд Людмили ЧЕРЕДАРИК: Про акценти, експерименти  й фальсифікат для малюків

Нещодавно буковинські ЗМІ повідомляли про рибу з гельмінтами, завезену до дитячих установ. І знову новина того ж штибу: до дошкільних закладів Чернівців поставлявся фальсифікований сир. Подумалося: а чи не проводять у Чернівцях якийсь експеримент над дітлахами?  Скажете, перебільшую? Дай Боже, щоб так. Але небажання керівництва міського управління освіти реагувати відповідним чином на такі, я б сказала, злочини, не просто  дивує, а змушує визнати, що корупція роз’їла нас усіх, не  залишивши нічого святого…

Зрештою, поблажливе ставлення до винуватців спостерігається не тільки в управлінні освіти. Процитую повідомлення пресслужби прокуратури Чернівецької області: «Прокуратурою Чернівецької області затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт відносно директора одного з підприємств, який через неналежне (??? – Л.Ч.) виконання своїх службових обов’язків допустив постачання до садочків міста неякісних продуктів харчування». Підкреслення автора. Виявляється, йдеться про «допущення неналежного виконання службових обов’язків». І це тоді, коли та ж таки пресслужба пише, що досудове розслідування встановило наступне: у січні 2018-го управління освіти Чернівецької міськради за результатами відкритих торгів уклало договір з підприємством, яке запропонувало найвигіднішу пропозицію на закупівлю товару за бюджетні кошти – кисломолочного сиру для потреб дошкільних навчальних закладів міста, який за якістю має відповідати вимогами Держстандарту України до цього продукту харчування. Але, цитую: «… у порушення умов укладеного договору та Законів України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про молоко та молочні продукти» підприємство постачало до дитсадків сир, який, відповідно до висновку експертизи харчових продуктів, виявився фальсифікатом. Його споживання є небезпечним для здоров’я, оскільки через високий рівень трансізомерів і накопичення їх в організмі може спричинити серцево-судинні, онкологічні та інші важкі захворювання». Безперечно, оцінку цій історії дасть та крапку поставить у ній суд. Але ж прокуратура, як на мене, повинна правильно розставити акценти, а не змінювати їх, щоби пом’якшити провину, а точніше – наслідки злочинних дій фігурантів цієї історії. А, може, в усьому винна чиновницька мова? Адже вона являє собою щось захмарне і надлюдське. Адже ми розуміємо, про що йдеться: фальсифікат значно дешевший за справжній молочний сир. І беруть сумніви, що руки нагрів тільки директор підприємства, який практично труїв дітей. Але якщо змінити акценти та формулювання, все виглядатиме не так страшно. Мовляв, йдеться ж про колосальні збитки, завдані управлінню освіти!          

Цитую повідомлення прокуратури: «Внаслідок неправомірних дій директора підприємства управлінню освіти Чернівецької міської ради спричинено збитків на суму понад 1,5 млн грн. У ході досудового розслідування стосовно директора підприємства – постачальника товару обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, з метою забезпечення відшкодування спричинених збитків накладено арешт на належне йому майно».

…Я при свідомості? Збитки спричинені управлінню освіти? А як бути з малюками, що їли цю гидотну підробку, завдаючи непоправні збитки своїм організмам, які тільки-но формуються? Як відгукнеться їм у майбутньому цей злочинний обман? 

Людмила ЧЕРЕДАРИК

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *