Багаторічний аналіз дорожніх трагедій свідчить, що кінець серпня та початок вересня – найнебезпечніший для юних учасників дорожнього руху період. Адже за безтурботливе літо діти втратили навички безпечної поведінки.*Кожна третя дорожньо-транспортна пригода в Україні трапляється з вини дітей.
* За 6 міс. 2008-го в Україні трапилось 2268 дорожньо-транспортних пригод з участю дітей, у тому числі 2067 – з потерпілими.
* В ДТП загинуло 269 та травмовано 3229 дітей.
* Від початку року на Буковині зареєстровано 49 ДТП з участю дітей:
4-ро дітей загинули, 43 отримали травми різної тяжкості.
* За час канікул в області трапилось 24 автопригоди серед неповнолітніх, 2 юних учасника дорожнього руху загинули, 23 – отримали травми.
Сумний врожай
17-річний мотоцикліст загинув цього літа в Бузовиці Кельменецького району.
У Купці Глибоцького району 16-річна дівчина на моторолері «прокатила» себе й 15-річну подругу до лікарні.
В Глибочку 4-річний чернівчанин вибіг на дорогу і загинув під колесами авта.
У Садгорі 9-річний хлопчик на велосипеді потрапив під «ВАЗ-21061», з численними травмами відвезений до лікарні.
Коли в ДТП потрапляє дитина, головний чинник – недогляд дорослих за
дітьми.
Навички безпеки – від батьків…
Навіть, коли ми не ставимо перед собою за мету вчити чогось дитину – ми все одно вчимо її власними діями. Кожен не раз був свідком того, як на заборонний сигнал світлофора чи у місці, де заборонено переходити вулицю, на дорогу виходять дорослий дядечко чи тітонька. Своїми відчайдушними вчинками вони мимоволі провокують підлітків повторити їхній «подвиг».
Незабаром розпочнеться новий навчальний рік, багато дітвори заповнить вулиці, серед них і першокласники. Тільки в Чернівцях їх понад дві тисячі. Дорога до школи для них ще незнайома. Правил дорожнього руху більшість з них ще не знають. Тож, шановні батьки, проведіть кілька разів сина чи дочку до школи Поясніть їм, чому потрібно ходити тротуаром, а не проїжджою частиною, покажіть, де можна переходити дорогу. Обов’язково розкажіть дитині, що пішохід повинен зупинитися перед тим, як вийти на проїжджу частину, озирнутися направо-наліво і переконатися, що не наближається транспорт. Дуже важливо, аби дитина добре зрозуміла, що виконувати Правила дорожнього руху треба завжди і всюди.
… І від Державтоінспекції
Профілактика дитячого травматизму на дорогах не повинна обмежуватися сезонними заходами, а є постійним процесом виховання, формування необхідних навичок поведінки.
Від 20 серпня до 20 вересня в області проводиться рейд «Увага! Діти на – дорозі». Від 1 до 5 вересня працівники ДАІ будуть посилено патрулювати поблизу навчальних закладів, сконцентрувавши увагу на дотриманні дітьми Правил вуличного руху.
Іван ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ, старший інспектор УДАІ УМВС України в Чернівецькій області