За таким принципом працюють члени Комітету забезпечення доступності для інвалідів при виконкомі чернівецької міської ради. На засіданні під головуванням першого заступника чернівецького міського голови Миколи ПОПАДЮКА керівники соціальних установ і заступники голів районних у місті рад звітували з єдиного питання: що у місті зроблено, аби забезпечити інвалідам доступність до органів влади, транспортних засобів, закладів культури і сфери обслуговування.
Радянські часи залишили нам у спадщину сором’язливу звичку «не бачити» інвалідів. Тож нині для забезпечення нормальних умов для їхнього проживання поруч з нами доводиться робити дуже багато і «влазити» в найменші подробиці цієї справи – від в’їзних пандусів до спеціально облаштованих туалетів. Найкращі справи – на залізничному вокзалі. Тут окрім спеціальних зручностей інвалідові запропонують придбання квитка на потрібний поїзд, посадку і висадку з нього. Натомість з міської податкової інспекції на пропозицію зробити необхідне переобладнання – ані слуху, ані духу…
Оскільки виділені місця на парковках часто займають зовсім не інваліди, прозвучала думка запозичити досвід французів, де на таких стоянках є таблички: «Забрав моє місце – забери мою біду». Побожні буковинці, щоправда, не зважилися пристати на таку пропозицію.
На думку членів Комітету доступності, здійснені покращення підуть на користь не лише інвалідам та малорухомим людям, а й усій міській громаді, бо вестимуть нас до цивілізації.
Вл. інф.