11 листопада у багатьох школах Чернівецької області, як і всієї України, відбувся Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності “Бобер-2012”.
Його мета – популяризація і поглиблення знань з інформатики серед учнів, поширення та впровадження національних освітніх технологій за кордоном, запровадження сучасних прогресивних освітніх зарубіжних технологій в Україні.
У 2011-2012 навчальному році у конкурсі взяли участь 372 тис. школярів із 17 держав світу. Найбільшої популярності конкурс набув у Німеччині (155 тис.), Франції (46 тис) та Україні (42 тис.).
![](https://versii.cv.ua/wp-content/uploads/2012/11/bober07.jpg)
На Буковині цього року у конкурсі «Бобер» взяли участь майже 840 учасників: учнів чернівецьких шкіл №1, 2, 3, 4, 8, 10, 14, 16, 19, 24, 27, 28, 30, 33, 37, 38, 41; гімназій № 2, 3, 5, 7; ліцеїв № 1, 3, 4, учні ліцею послуг, військово-спортивного ліцею, гуртківців міського КЮТ «КВАРЦ», Чернівецького ОЦ НТТУМ «БАЙТ», учні Вижницького району – Вашківецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів; Глибоцького району – Багринівська ЗОШ І-ІІІ ст., Коровійська ЗОШ І-ІІІ ст.; Путильського району – КЗ”Селятинська ЗОШ-інтернат І-ІІІступенів”, Сергіївської ЗОШ І-ІІІ ст., Дихтинецька ЗОШ І-ІІІ ст.; Хотинського району – Колінковецький НВК; Сторожинецького району -Ропчанський НВК та Тисовецька ЗОШ І-ІІ ст.
![](https://versii.cv.ua/wp-content/uploads/2012/11/bober10.jpg)
Усі завдання виконувались на комп’ютерах. Учасникам пропонувалися цікаві тестові та інтерактивні завдання трьох рівнів складності. Найбільше зацікавили учнів інтерактивні задачі: “Подарунок”, “Свічки”, “Стоси”. Викликали інтерес задачі з листівкою, склянками, продовженням числового ряду та інші. Пізнавальними стали для школярів тестові завдання щодо операційних систем та систем числення.
![](https://versii.cv.ua/wp-content/uploads/2012/11/bober11.jpg)
![](https://versii.cv.ua/wp-content/uploads/2012/11/bober12.jpg)
![](https://versii.cv.ua/wp-content/uploads/2012/11/bober09.jpg)
![](https://versii.cv.ua/wp-content/uploads/2012/11/bober15.jpg)
![](https://versii.cv.ua/wp-content/uploads/2012/11/bober17.jpg)
![](https://versii.cv.ua/wp-content/uploads/2012/11/bober19.jpg)
![](https://versii.cv.ua/wp-content/uploads/2012/11/bober18.jpg)
![](https://versii.cv.ua/wp-content/uploads/2012/11/bober16.jpg)
Після конкурсу ще довго тривало обговорення різних варіантів розв’язків. І, звичайно, діти вже чекають на результати.
Спориніна Тетяна, обласний координатор Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності “Бобер-2012”
2 коментарі “Українські школярі-інформатики після німецьких та французьких – найактивніші”
Интересный конкурс. Дважды брала участие. И даже имела отличный результат.
Цікаві задачі на перестановки