Пів України потерпає від спеки і посухи, а інші пів України – від дощів

На півдні та сході країни продовжує панувати спека,  а на заході та у північній частині новий тиждень розпочався з  затягнутого хмарами неба. Якої погоди чекати цього тижня?

“В багатьох південних та східних областях майже 2 місяці не було дощів, тоді як із заходу країни прийшла нова серія циклонів з Атлантики. А з півночі підтискає холодний фронт циклонів, що прийшли зі Скандинавії, —  розповідає кліматолог Василь Троцюк, директор Науково-аналітичного центру. —  Ці вихори й формуватимуть погоду на половині території країни, далі циклони не мали б просунутись, адже потужний східний антициклон сформував для них пастку, утримуючи на місці й не даючи можливості сунутись далі в східному напрямку.   Тож цей тиждень позначиться дощами на заході, півночі й у деяких центральних областях. Денні показники температури повітря до кінця тижня в західному й північному регіоні опустяться нижче 20 градусів”.

“Власне, до 22 червня температурний режим не змінюватиметься,  надворі пануватиме спека, —  додає  Людмила  Гуменюк, заступник начальник відділу метеопрогнозів Українського  гідрометцентру. —  Вночі температура повітря становитиме 13 —  19  градусів, вдень буде 25 —  27 градусів, на півдні до 35. При тім  у вівторок і четвер очікуються короткочасні дощі з грозами на  заході й півночі країни.    22 і 23 червня дощі мали б охопити всю територію країни. А от  температура повітря вдень знизиться лише в західних та північних  областях, там очікується до 17 —  23 градусів”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *