Скандальний нардеп Віталій Хомутиннік купив 7 агропідприємств

Народний депутат, колишній голова податкового Комітету Верховної Ради Віталій Хомутиннік отримав контроль над сімома агропідприємствами, які раніше належали компанії «Кернел». Такий висновок можна зробити з аналізу його декларації і повідомлення на сайті Антимонопольного комітету України.

Як сказано в повідомленні АМКУ, політик придбав ПП «Червонослобідське-2», ПП «Засулля-5», ПСП «Агросвіт», ПП «Коропський аграрні інвестиції», ПП «Червонянські аграрні інвестиції», ПП «Сосницькі аграрні інвестиції», СТОВ «Нива» в Сумській і Чернігівській областях через свою кіпрську компанію Cacique Limited.

Ця угода забезпечить Cacique Limited перевищення 50% голосів у вищому органі управління і дозволить Хомутинніку стати фактичними власником компанії «Кернел», пишуть Комментарии.

Нагадаємо, скуповувати активи «Кернел» Хомутиннік почав ще в 2015 році. Тоді, через підконтрольну «Cascade Investment Fund» він придбав відразу 5% акцій найбільшого агрохолдингу країни.

Відомо, що «Кернел» – провідний у світі і найбільший в Україні виробник і експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Свою продукцію «Кернел» експортує більш ніж в 60 країн світу. З листопада 2007 року акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі (WSE).

Нагадаємо, уродженець Донецької області Віталій Хомутиннік тричі ставав народним депутатом за списками Партії регіонів. У Верховній Раді він очолював податковий і банківський комітети. Після втечі Януковича в 2014 році Хомутиннік приєднався до депутатської групи «Відродження».

Раніше Хомутиннік неодноразово був фігурантом скандалів у зв’язку з оприлюдненням SMS-листування з різними держчиновниками. 4 лютого 2015 року журналісти сфотографували під час засідання Верховної Ради листування депутата з губернатором Одеської області Ігорем Палицею, в якій обговорювалися грошові схеми і домовленості, пов’язані з митницею. Це стало однією з причин звільнення керівництва Державної фіскальної служби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *