Як швидко впоратися зі стресом

Щоби отямитися й швидко відновитися, важливо зосереджуватися не на причині стресу, а на подоланні його наслідків.

Стрес – небезпечна штука, яка чатує на нас на кожному кроці. «Вибити нас з сідла» може затор на дорозі, велика кількість роботи в офісі, погане самопочуття рідних або навіть коментар у соцмережі.

Ось кілька найпростіших способів повернути собі спокій і здатність мислити тверезо.

Зосередьтеся на диханні. Ритмічне дихання не вимагає особливої підготовки. Встановіть таймер на три хвилини і зосередьтеся на своєму диханні. Глибоко вдихніть через ніс, рахуючи подумки до п’яти – затримайте дихання ще на п’ять рахунків – повільно видихніть, рахуючи до п’яти. Повторюйте, поки не відчуєте, що заспокоїлися. Якщо ви відчуваєте не тільки стрес, але й сильну втому, американський психіатр Мерлін Вей рекомендує робити таку вправу під час прогулянки. Секрет гранично простий: заспокоюючи дихання, ви знижуєте рівень гормону стресу кортизолу.

Відірвіться від телефону. Постійна перевірка повідомлень на смартфоні посилює стрес і нервозність. Зробіть паузу і не перевіряйте пошту і лайки хоч якийсь час. Натомість зосередьтеся на собі: закрийте очі, дихайте повільно і згадайте, за що ви вдячні долі.

Здатність відчувати вдячність підвищує рівень щастя людини.

Слухайте повільну музику. Терапія музикою – чудовий спосіб розслабитися, де б ви не перебували. «Слухова кора взаємодіє з іншими областями мозку, які відповідають за відновлення, руху, мотивацію і управління емоціями», – розповідає фахівець з інтегративної медицини Національного інституту охорони здоров’я США Еммелін Едвардс.

Музика допомагає справлятися зі стресом, легкою депресією і неспокоєм.

Випийте гарячого чаю. Чай або інший напій без кофеїну допоможе розслабитися. Але не витрачайте цей час на перевірку смартфону, краще зосередьтеся на ароматі чаю, його смаку і температурі, розгляньте чашку, з якої п’єте. Це допомагає зосередитися на позитиві й заспокоїтися.

Прогуляйтеся. Свіже повітря, зміна картинки, види природи добре допомагають у боротьбі з занепокоєнням і нездатністю зосередитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *