Синтетичні вітаміни шкодять здоров’ю

Недавні дослідження показали, що синтетичні вітаміни не настільки корисні для здоров’я, як прийнято вважати. Більше того, вживання деяких з них несе в собі чималу загрозу. Про це пише відоме британське видання The Guardian, зазначає ГазетаУА.

Різноманітні мультивітамінні комплекси і дієтичні добавки насправді не стільки допомагають організму, скільки чинять йому шкоду, підвищуючи ризик розвитку раку й серцевих хвороб. Такі результати дав експеримент, проведений командою вчених із Колорадського університету. Наприклад, дослідники з’ясували, що вживання синтетичної фолієвої кислоти з метою зменшення кількості передракових поліпів у товстій кишці дає зворотній ефект — небезпечних утворень стає ще більше.

“Ми не можемо напевне сказати, чому так відбувається на молекулярному рівні, але в нас є докази того, що люди, які вживали дієтичні добавки в більшій кількості, ніж насправді потребував їх організм, починали хворіти на рак”, — говорить професор Колорадського університету Тім Баєрс. Вчений також зауважив, що приймати вітамінні препарати у правильних дозах не настільки небезпечно, проте на користь чекати все рівно марно, адже ніщо не може замінити якісну поживну їжу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *