Сучасна «міфологія» про застуду й грип

З приводу застуди й грипу існує сила-силенна забобонів. Поговоримо про найпоширеніші з них. Отже, правда чи міф?
1. Мити руки – найкращий захист від застуди. А насправді ще намагайтеся не спілкуватися з хворими.
2. Коли провести багато часу на холоді, можна застудитися. Насправді ОРЗ можна підчепити від хворої людини, коли торкатися предметів, якими вона користувалася або вдихнути повітря в приміщенні, де вона чхала або кашляла. Частіше хворіємо взимку, бо більше часу проводимо в закритих приміщеннях. Звичайно, переохолодження грає роль провокаційного чинника.
3. Застуду треба лікувати антибіотиками. Насправді антибіотики на віруси не впливають. Є ліки, що полегшують симптоми грипу й застуди, але краще прищепитися від грипу заздалегідь.
4.Після щеплення можна захворіти на грип. Насправді щеплення може дати легенькі симптоми, схожі на грип. Але це буває дуже рідко.
5. Коли ти зробив щеплення, наступного року можна не прищеплюватися. Насправді ефект від щеплення триває лише рік. Вакцину випускають кожного разу нову, бо від року до року змінюється тип вірусу.

Микола ЯРОСЛАВСЬКИЙ, «Версії»
У чому різниця між застудою та грипом?
Застуда – це інфекція, що уражає верхні дихальні шляхи, супроводжується болем у горлі, закладеним носом, невеличким підвищенням температури. За грипу температура зазвичай більш висока, окрім кашлю додається ще й біль у м’язах. Застуда триває 2-3 дні, на грип нездужають понад тиждень. Грип часто дає ускладнення. До групи ризику входять діти, вагітні, люди похилого віку, астматики.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *