710 пацієнтів з інфарктами й інсультами безоплатно пролікували на Буковині в третьому кварталі

Лікування інсульту та інфаркту в Україні повністю безоплатне для пацієнтів, адже входить у Програму медичних гарантій та є пріоритетною послугою. У 2022 році ці послуги залишаться в пріоритеті — за них буде підвищено тариф та висуватимуться нові, більш жорсткі умови. Це значно покращить доступ пацієнтів до якісного лікування інсультів та інфарктів. 

За третій квартал 2021 року лікарні Чернівецької області надали медичну допомогу 551 пацієнтам з інсультом та 159 з інфарктом.

Допомогу пацієнтам при гострому мозковому інсульті за договором з НСЗУ надавали 7 лікарень. Інфаркт за Програмою медичних гарантій лікують у 1 медзакладі області. За надані послуги пацієнтам ці лікарні отримали від НСЗУ сумарно більше ніж 13,5 млн грн, з яких найбільше за надання допомоги пацієнтам з інсультами — понад 9,2 млн грн.

Серцево-судинні захворювання залишаються серед основних причин смертності в Україні. А витрати на їх лікування сильно б’ють по кишенях українців. Саме тому Національна служба здоров’я пріорітезує лікування інсультів та інфарктів у Програмі медичних гарантій та платить за підвищеним тарифом за ці види послуг.

 

Наголошуємо, що лікування інсульту, інфаркту або госпіталізація з підозрою на них до лікарень, які уклали договір з НСЗУ, повністю безоплатні для пацієнта. 

До переліку безоплатних послуг входить: первинний огляд, всі обстеження, лабораторні та інструментальні дослідження, безпосередньо лікування та хірургічні операції, ліки з Нацпереліку та знеболення, а також реабілітація та харчування.

У 2022 році лікування гострих інсультів та інфарктів залишаться в пріоритеті НСЗУ — лікарні будуть отримувати оплату за підвищеними тарифами. Разом з тим, до медустанов, що укладуть договір з НСЗУ на надання цих послуг пацієнтам, будуть висуватися посилені вимоги.

Так, наступного року НСЗУ укладатиме договори лише з тими медзакладамии, що у 2021 році пролікували 100 інсультів. Ця цифра означає, що в цьому закладі лікарі та весь медичний персонал має практику лікування інсультів. А це гарантії для пацієнта щодо вчасної та якісної допомоги.

Посилені вимоги будуть висуватися і до медзакладів, де лікують інфаркти — заклад має пролікувати за 2021 рік 50 інфарктів.

У 2022 році Програма медичних гарантій ще більше посилює фокус на потребах та безпеці пацієнта. Високі вимоги до медичних закладів та збільшені тарифи стимулюватимуть їх ставати кращими, тож якість медичної допомоги й захищеність пацієнтів зростатимуть.

 

Пресслужба НСЗУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *