В Україні старих викинули як непотріб або Про те, як піклуються про людей поважного віку за кордоном і нічогісінько не роблять для них у нас

Світ змінився кардинально. І в ньому, на жаль, не залишилося місця для людей поважного віку. Та це стосується тільки України, де старих просто викинули як непотріб. І мені не треба навіть цього доводити, бо таке спостерігається на кожному кроці. Нагадаю лише, що нинішні 60-70-літні, які мешкали не в столицях, у віці дитячого садка як щось неймовірне сприймали літаки і телевізори. А нині ці люди, зрозуміло, просто випали із соціуму. Їхня повільність і невміння користуватися сучасними технологіями дратують оточуючих. Була свідком, як молода жінка «наїхала» на стареньку, яка ніяк не могла заплатити в терміналі за користування телефоном, бо все робила дуже повільно. Щоби заспокоїти чергу, бабуся примирливо сказала, що і вони колись усі доживуть до її віку. Натомість «вихована» жіночка нахабно кинула: «Не дай, Боже! Врятуй від такого маразму!». …А погляньте, що робиться в банках! (Про звернення до сімейних лікарів за новими правилами – запис, рецепти в телефоні ще поговоримо). Далеко не скрізь біля терміналів чергує працівник, який допомагає відвідувачам скористатися його послугами. Тоді як, приміром, у німецьких банках людям за 55 допомагають оформити всі платежі. Більше того, вся Європа має програми з освоєння новітніх технологій людьми поважного віку, а країни Східної Європи загалом проводять потужну просвітницьку роботу щодо комп’ютеризації сучасного повсякденного життя. Щось подібне пропонується нашим людям? А за прикладом, до слова, далеко ходити не треба. Ось які запрошення надходять усім полякам від підприємств, де вони колись працювали. У даному випадку йдеться про працівників Жешувської політехніки.

Читайте і заздріть:

Запрошення на тренінг «Медична комп’ютеризація людей похилого віку» Медичний центр Medyk разом із Жешувським технологічним університетом сердечно запрошують вас на тренінг для нинішніх і колишніх працівників Жешувського технологічного університету, яким виповнилося 55 років, і вони зараховані до лікарів загальної практики…

• Турбота про наших людей похилого віку – це наші пріоритет і честь

• Медична інформатизація для людей похилого віку: Як поводитися з телефонами, комп’ютерами, реєстрацією в лікаря, рецептами, направленнями, особливо при пандемії, щоби отримати медичну допомогу.

Як ити, щоби повільніше старіти

•На «ти» з технологіями

На засіданні будуть студенти медичних факультетів, і кожен пацієнт може на них розраховувати в індивідуальній допомозі в майбутньому. Під час навчання буде дотримано правил епідеміологічної безпеки, зокрема, забезпечення дистанції у 1,5 метри та дезинфекція рук, маски, тощо. Велика зала буде заповнена лише на 30% місць. У перерві зустрічі заплановано закуски. Охочі зможуть зробити щеплення проти пневмонії. Кожен отримає домашні навчальні матеріали, маски та дезінфікуючі засоби. Скажіть, а ви загалом чули про щеплення від пневмонії? Як вам це? Особисто мене дане запрошення вразило і викликало величезну повагу до цієї країни. Це ж треба так любити людей! Фантастика! Втім, а, може, це просто в Україні існує така зневага до пересічної особистості, що межує з її знищенням? Традиції совка? Хіба мало у Чернівцях людей, які не користуються смартфонами? А у селах? Адже навіть не всі діти через це відвідують школу онлайн. Отож у мене є пропозиція до губернатора п. Осачука: давайте подбаємо про тих людей, які дали світові усіх нас і вас і, принаймні, зробимо для них доступним звернення до лікаря. Адже без цього у такому віці не вижити…

Людмила ЧЕРЕДАРИК

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *