Криза, кредити, відсотки…

Декілька років тому оформив кредит в одному із банків міста. Зараз банк збільшує відсотки. Чи правомірні дії банку? – М., чернівчанин.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони банкам змінювати умови договору банківського вкладу та кредитного договору в односторонньому порядку» від 12.12.2008 №661-УІ внесено зміни до Цивільного кодексу України і доповнено ст. 1056-1 такого змісту:

«Розмір процентів та порядок їхньої сплати за договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів;

встановлений договором розмір процентів не може бути збільшений банком в односторонньому порядку;

умова договору щодо права банку змінювати розмір процентів на строковий вклад в односторонньому порядку є нікчемною».

Отже, банкам забороняється в односторонньому порядку змінювати умови укладених з клієнтами договорів, зокрема, збільшувати розмір процентної ставки за кредитними договорами або зменшувати її розмір за договорами банківського вкладу (крім вкладу на вимогу), за винятком випадків, встановлених законом.

Надія ТАРНАВСЬКА, головний спеціаліст ГУ юстиції в Чернівецькій області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *