Фірташ до Чернівців приїхав із «пряниками»

На Соборній площі цього року, окрім головної ялинки та Різдвяного містечка, на кошти олігарха спорудили Будинок Діда Мороза та безкоштовну ковзанку

Фірташі

Подружжя Фірташів подбає про буковинців: Лада – розважатиме, Дмитро – забезпечить роботою, а Віталій Михайлішин… виконуватиме обов’язки

DSC_2706

Головним координатором організації новорічного свята у Чернівцях цього року стала Лада Фірташ – дружина олігарха, яка закохалася в наше місто!

DSC_2715

– Ми подарували свято дітям, а це абсолютно поза політикою. У Чернівцях дуже легко і приємно робити маленьку Австрію, – зазначила пані Лада, президент фонду Firtash Foundation. І пообіцяла наступного року зробити свято ще кращим.

DSC_2728

– Ми хочемо, щоби люди приїжджали сюди звідусіль і дивилися, – сказав Дмитро Фірташ, наголошуючи на багатстві традицій Західної України. – Я виріс на цьому, бо я родом звідси.

DSC_2748

Зокрема, олігарх допоможе чернівецькій владі організувати й свято Маланки, яка вже невдовзі збере на площах міста маланкарів не лише з усієї області, а й з-за кордону.

DSC_2754DSC_2802

Ігор КОНСТАНТИНЮК, «Версії»

«Пряники» від Фірташа

1. Святковий пряник «Різдвяне диво» вагою 150 кілограмів на замовлення благодійного фонду Фірташа пекли тиждень. На двометровому прянику кондитери зобразили цілу новорічну сценку: Діда Мороза й Снігуроньку на оленях, засніжені хатинки, сніговиків, зайчиків.

2. Безкоштовні кульки, казкові герої, ковзанка та будинок Діда Мороза. А ще малечу катали на невтомному поні!

3. Чек керівництву університету на 8 мільйонів гривень – на реставрацію резиденції. Загалом на відновлення пам’ятки ЮНЕСКО потрібно 360 мільйонів гривень.

4. Озвучено наміри вкласти у буковинське виробництво мільярди гривень і працевлаштувати тисячі людей. Олігарх обіцяє наприкінці березня представити «енергетичний проект», «який вже на 60% готовий».

 

2 responses on Фірташ до Чернівців приїхав із «пряниками»

 1. Не гріють душу пряники. Вони б налогову політику передивилися б, що б можна було більш-менш нормально працювати. Грецький парламент відмовився від зарплат і превілегій, щоб полегшити груз звичайних людей, а ці собі підняли на 20 %, як можна їм взагалі длвіряти, і радіти пряникам????????????

 2. Майже все багаті люди в усі часи завжди були меценатами.
  У тій чи іншій мірі…
  Наведу приклад родини ТЕРЕЩЕНКІВ.

  «…«Прагненням до суспільних користей» – девіз дворянської родини Терещенків. І напис цей – на гербі, головними кольорами якого були блакитний та золотий. Імператор Олександр ІІ затвердив герб у 1875 році.
  …Терещенко почав розвивати власне цукрове виробництво. Артемій та його сини – Микола, Федір та Семен -представляли свою продукцію на найпрестижніших промислових виставках Європи. Однак і не забували про своїх робітників: працівники отримували пристойну заробітну платню, безплатне житло й харчування. При кожному заводі були школа, лікарня, ремісниче училище. До речі, у набожного Артемія була умова, яку він висував і своїм синам: 80 відсотків прибутку від цукрових заводів мали потрапляти не до кишень акціонерів, а витрачатися на меценатство.
  Глухів за часів Терещенків розквітнув: для бідняків цукрові магнати побудували цілі вулиці, заснували безкоштовну лікарню і дитячий притулок, відкрили міське і ремісниче училища, побудували лікарню, чоловічу та жіночу гімназії.
  Медичні заклади, притулки для дітей, гімназії, церкви, музеї і театри – жодна родина не зробила для розбудови Києва так багато, як брати Терещенки. Будинок нинішнього Охматдиту зводили Терещенки як безплатну лікарню для чорноробів. ..
  У Києві Терещенки спорудили будинок Маріїнського дитячого притулку (тепер – Інститут психології), заснували безкоштовний нічліжний притулок на 500 осіб (на Нижньому Валу)… »

  Але зараз і часи трохи інші. Заводи, фабрики ще 20 років назад були власністю народу…

  Та й у кожного мецената свої масштаби і свої пряники…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *