Депутати пропонують збільшити податок для бездітних

Депутат від Партії регіонів Ярослав Сухий і депутат від НУ-НС Катерина Лук’янова зареєстрували у Верховній Раді законопроект, яким пропонується збільшити податок на доходи для бездітних, – повідомляє ВВС України.

Законопроектом пропонується обкладати податком на дохід в розмірі 17% (при діючій ставці 15%) осіб, що досягли 30-річного віку та не мають дітей.

Водночас у разі, якщо людина має трьох або чотирьох дітей, найменший з яких досяг 3-річного віку, ставка зменшується до 10%. Для батьків п’ятьох або більше дітей, згідно законопроекту, податок становитиме 5%.

Необхідність впровадження таких заходів зумовлена «тенденціями до зниження народжуваності», у зв’язку із якими «за два роки населення України зменшилось на 365, 2 тисячі осіб», йдеться у пояснювальній записці.

Таким чином, автори поправок фактично пропонують повернутися до системи податку на холостяків, одиноких та бездітних громадян, що застосовувався протягом більше 50 років до розпаду СРСР. У європейській практиці таких норм немає.

3 responses on Депутати пропонують збільшити податок для бездітних

 1. Я так собі гадаю, що це пан Ярослав Сухий і пані Катерина Лук’янова просто досягли того критичного віку, коли не в кріслі депутата треба сидіти, а звернутися до психіатра, бо це точно схоже на маніакальну шизофренію.
  Вони б краще подумали, що за всі роки самі зробили, аби спочатку забезпечити умови молодим людям для створення сім’ї – чи може ми вже маємо кредити під 3% на житло для молоді, чи може ми молодим спеціалістам надали хоча б якісь мізерні преференції??? Хотілось би у цієї парочки також запитати, як чесно вони разом із своїми сім’ями заробили свої чималенькі статки і чи при цьому заплатили Державі всі належні податки. Не можу просто збагнути, де коріння цієї ненависті до рідної країни, а найголовніше народу, якому було обіцяне покращення життя вже сьогодні.
  Панове депутати! Перш ніж приймати такий шикарний «ЗАКОН» про податок на бездітність, подумайте над своїм майбутнім і не засталяйте українців до рішучих дій із вилами у руках, бо коли ми встанемо, то ви сядете і це, у кращому випадку.

 2. “Коли ми ухвалили податок на повітря, ви стали менше дихати, а це — неприпустимо!” … Я зовсім не здивуюсь, що наші депутати можуть ввести і такий податок.
  Аби гроші з людей стягнути…. У Чернівцях запрацювали новина – гучномовна реклама на зупинках. Просто жах. В місті і так шумно, особливо в центрі. Тепер, коли стоїш на зупинці, то поговорити із знайомими неможливо. З гучномовної коробки на стовпі під сотню децибел звучить жахлива музика, потворна реклама і жарти рівня плінтуса… Але реклама – то гроші, тому, чернівчани, і на зупинках ми вам “вмажимо” рекламу…(((

 3. Про який додатковий зиск держави з податку на прибуток може йти мова при прихованому безробітті таких масштабів, як зараз в Україні?! Значна частина працюючих фактично нелегально зайнята у приватних підприємців, фермерів, на будовах, автозаправних станціях і майстернях, на ринках, гуртовнях, спорудженні дач «нових українців», наданні посередницьких та інших послуг.

  Демографічні зрушення за допомогою втілення подібних законопроектів не будуть досягнуті, тому що 50% осіб працездатного віку просто не підпадають під дію законів про оподаткування легальної праці в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *