Чому Міністру не подобається наш Пан Спортсмен?

На сайті «Версій» є коментар до двох публікацій: в одній йшлося про здобутки наших легкоатлетів на чемпіонаті України (№28), а в другій – про цікаві пропагандистські змагання серед журналістів, організовані спортвідділом ОДА (№29).
Автор коментаря пише зокрема: «Цікаві заходи проводить облспортвідділ. Згоден з «Версіями». Як любитель спорту, додам, що в Чернівецькій області нині непогано розвавають фізичну культуру і спорт. Принаймні, відчуваються значні зрушення на краще. Та раптом на одному з сайтів зустрів цитату зі звернення міністра спорту Павленка до нашого губернатора Куліша з низкою претензій до роботи начальника облспорткомітету Георгія Мазурашу. Це я чогось не розумію чи Міністр? Хтось може прояснити ситуацію?»
Редакції вдалося  роздобути текст листа міністра до губернатора, який завершується такими словами: «У зв’язку з численними недоліками у роботі, системними порушеннями виконавчої дисципліни та відповідно до рішення колегії Мінсім’ямолодьспорту від 11.07.08 рекомендуємо розглянути питання щодо доцільності перебування на посаді начальника відділу з питань фізичної культури та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації Мазурашу Г. Г.»
Наскільки відомо редакції, Мазурашу дійсно суттєво порушує трудове законодавство: його можна застати на робочому місці від 8-ї ранку до 11-ї вечора, а також у вихідні. Але міністр вбачає його провину в тому, що він належить до керівників, які мають негативні тенденції…

Та, зрештою, процитуємо: «…щодо байдужого ставлення до участі в обговоренні питань, безпосередньо віднесених до їх компетенції. Так, начальник відділу з питань фізичної культури та спорту Чернівецької ОДА Мазурашу Г. Г. без попереднього погодження від березня 2008 року був відсутній на всіх заходах, які проводились Мінстерством. Крім того, при особистому спілкуванні зі мною телефоном висловив сумнів у доцільності проведення засідань колегії Міністерства та його участі в них, посилаючись на особисту зайнятість більш важливими справами. Зазначене викликає обурення та подив: як взагалі державний службовець Мазурашу Г. Г. може займати посаду такого рівня і мати повноваження щодо реалізації державної політики за сферою компетенції Міністерства. Вважаємо, що така позиція керівника обласного рівня не припустима, не сприяє ефективному впровадженню урядових завдань на регіональному рівні…»
Далі в листі є закид міністра про те, що «В області не культивуються два з трьох базових видів спорту – плавання та спортивна гімнастика. Згідно з рішенням колегії ОДА «Про стан та перспективи розвитку фізичної культури і спорту в області» управлінню освіти і науки було доручено забезпечити відкриття у 2007 році відділення спортивної гімнастики в обласній ДЮСШ. Це рішення не виконане і сьогодні.»  Натомість редакції достеменно відомо, що це рішення «протягав» саме Мазурашу. Але він є начальником відділу спорту, а не управління освіти і науки.
Редакція зв’язалася з Георгієм Мазурашу. Його, на жаль, не було у місті, але він пообіцяв пояснити свою точку зору на цю оказію.

1 response on Чому Міністру не подобається наш Пан Спортсмен?

 1. Ви дуже «влучно» назвали інформацію про «наїзд» Міністра на мене запитанням, чому я йому не подобаюся. Адже до професійної оцінки моєї роботи на чолі обласного спорту той лист, в якому п. Павленко поставив під сумнів доцільність мого перебування на посаді, стосунку реально не має. Тобто він спробував «намалювати» мене «в чорних фарбах», але зробив це настільки непрофесійно і недостовірно, що знайомі юристи назвали це «подарунком» перед майбутнім судом, де я маю намір захистити свою честь та ділову репутацію.
  Аби читачі зрозуміли, наскільки Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко не відповідає за слова, під якими ставить свій підпис, прокоментую уривки із згаданого листа на адресу голови облдеражміністрації.
  «Начальник відділу з питань фізичної культури та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації Мазурашу Г. Г. без попереднього погодження з березня 2008 року був відсутній на всіх заходах, які проводились Мінстерством». Це чистої води наклеп, оскільки 15 травня я взяв участь у засіданні колегії Міністерства, а 12 червня – у засіданні олімпійського штабу. Не буду пояснювати, що в деяких інших заходах брав участь мій заступник Богдан Вітовський, який, за моєї відсутності, виконує обов’язки начальника відділу. Або те, що перед семінар-нарадою в Дніпропетровську я погодив невиїзд туди в телефонному режимі з заступником Міністра Мирославом Дутчаком. Це вже деталі, які просто «розширюють» наклеп.
  «Крім того, при особистому спілкуванні зі мною по телефону виразив сумнів взагалі у доцільності проведення засідань колегії Міністерства і його участі в них, посилаючись на особисту зайнятість більш важливими справами». Це не відповідає дійсності. Я справді спробував пояснити по мобільному телефону Міністру, що є невідкладні справи (в т.ч. виконання термінових доручень керівників області), але не порівнював їх важливість з засіданням колегії. Сумнівів щодо доцільності проведення колегій я теж не висловлював (хоча те, що на колегіях переважно узаконюють раніше прийняті рішення, можна легко встановити, якщо проаналізувати наскільки мінімально під час самих колегій змінюються підготовлені заздалегідь проекти рішень). Сподіваюся, під час службового розслідування, яке я попросив провести, відповідні органи зможуть відновити дослівно зміст нашого спілкування з Міністром, що підтвердить недостовірність викладеного в листі.
  «…Водночас, у стилі роботи окремих з вищезгаданих керівників з’явились негативні тенденції щодо байдужого ставлення до участі в обговоренні питань, безпосередньо віднесених до їх компетенції». Напевно, певні висновки щодо мого «байдужого ставлення» можна зробити, проаналізувавши численні пропозиції, які я особисто підготував і направив Міністерству. Лише тих листів з пропозиціями, які зараз у мене, як кажуть, під рукою, я нарахував декілька десятків. В них, зокрема, пропозиції про зміни системи оплати праці у сфері фізичної культури і спорту, про законодавче заохочування бізнесменів до будівництва спортивних об’єктів, щодо ініціювання законопроекту про абсолютну заборону реклами алкогольної та тютюнової продукції, щодо спрощення системи звітності, щодо оптимізації системи управління у сфері, щодо пільгового вступу спортсменів до вищих навчальних закладів, щодо ініціювання закону про професійний спорт, щодо спрощення умов видачі ліцензії на провадження діяльності у сфері фізичної культури і спорту, щодо збільшення ефективності використання бюджетних коштів у сфері (зменшення витрат на утримування адміністративного апарату) і т. д. Гадаю, фахівці розуміють актуальність цих проблем.
  Є там і недоречності, які можна розцінити так, що Міністр взагалі не розумів, на кого він «наїзджає».
  «У Чернівецькій області районні та міські структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту недоукомплектовані кадрами». Всі підрозділи укомплектовані кадрами, які відповідають за фізичну культуру і спорт. Ну, хіба в ці хвилини хтось звільнився і я ще про це не знаю:). А за недоукомплектованість кадрами, які працюють в справах сім’ї та молоді, я не несу відповідальність. Міністр мав би це знати…
  «Згідно з п. 9.1. рішення колегії облдержадміністрації 18.09.06 №386-р «Про стан та перспективи розвитку фізичної культури і спорту в області» управлінню освіти і науки облдержадміністрації було доручено забезпечити відкриття у 2007 році відділення спортивної гімнастики в обласній ДЮСШ. Це рішення не виконано і сьогодні». Я очолюю відділ з питань фізичної культури і спорту, а не управління освіти і науки. В межах своїх повноважень я звертав увагу керівництва на незадовільну роботу щодо забезпечення виконання рішення колегії обласної державної адміністрації від 18 вересня 2006 р. №386-р. «Про стан та перспективи розвитку фізичної культури і спорту в області». Зокрема, за результатами наради 14 грудня 2007 року «Про дотримання основних пріоритетів розвитку та оптимізацію системи управління сферою фізичної культури і спорту в області» заступник голови обласної державної адміністрації Борис Баглей (куратор нашої сфери) підписав доручення від 17.12.07 №201-Б, де в п. 3.1 управлінню освіти і науки облдержадміністрації доручено «забезпечити виконання у 2008 році п. 9.1 рішення колегії обласної державної адміністрації від 18 вересня 2006 р. №386-р». Схоже, і у 2008 році це важливе рішення з певних об’єктивних і суб’єктивних причин не виконають, але я не можу відповідати за дії інших підрозділів обласної влади.
  «Лише у шести з одинадцяти міст області відкриті міські центри ФЗН «Спорт для всіх». З 12 районів області центри створено лише у п’ятьох, у більшості формально, без належного фінансування». До слова, в Чернівецькій області не 12, а 11 районів (плюс 3 райони у м. Чернівцях), але це «дрібнички» для Міністра. Очолюваний мною відділ не впливає безпосередньо на формування районних бюджетів. Водночас ми неодноразово зверталися до районних державних адміністрацій та рад з пропозицією вивчити можливість об’єднання спортивних шкіл освіти та «Колос» в районні ДЮСШ, що дозволило би скоротити витрати на утримання адміністративного персоналу і вивільнити додаткові кошти для фінансування пріоритетних напрямків. Хоча особисто я не вважаю найкращим кроком створення центрів «Спорт для всіх», що і виклав у своїх пропозиціях Міністерству за підсумками поїздки до Румунії на зустріч з представниками Агенції спорту Румунії (в Румунії в системі «Спорт для всіх» працює 5 осіб на всю країну, а кошти на проведення фізкультурно-масових заходів виділяють у вигляді міні-грантів громадським організаціям, клубам, ініціативним групам. Відповідно, більше коштів спрямовують на проведення заходів, а не на утримання апаратів).
  Думаю, далі можна не продовжувати – вже можна дати оцінку «достовірності» та «професійності» листа від Міністра. Хіба що додам, що і назву очолюваного мною відділу в листі вказано з помилкою.
  А тепер про причини цього «наїзду». Вони просто смішні – SMS-повідомлення… За декілька днів до засідання колегії Міністерства (11 липня) я телефоном просив Міністра погодити мою неучасть у зв’язку з наявністю невідкладних доручень від обласної державної адміністрації, за виконання яких я несу персональну відповідальність (а заступник перебував у відпустці). Юрій Олексійович не дуже приємним тоном «відрізав» – мовляв, що ти там дуже зайнятий? І кинув трубку. Після мого відповідного письмового клопотання мені зателефонував новий заступник Міністра Драпушко, який в тому ж дусі «вичитав» і кинув трубку. Я до такої тональності не звик, і взагалі вважаю, що кожен має бути передусім Людино, незалежно від займаної посади. Оскільки з’єднували з комутатора, а в нашому довіднику цього заступника ще не було, зв’язатися з ним для продовження розмови не вдалося. До Міністра теж складнувато дозвонитися. Тоді я написав Павленкові повідомлення: «Дякую за розуміння». Подзвонив Драпушко. «Вичитав» і кинув трубку. Напевно, у явив себе партійним босом радянських часів. Але я безпартійний… Мазурашу». Розумію, що для міністерського самолюбства – це доволі неприємне SMS, хоча я дотримуюсь думки, що з будь-якою посадовою особою можна спілкуватися, передусім, як з людиною. Як би то не було, але з цього SMS все і почалося. Попри те, що до Міністерства був направлений лист за підписом першого заступника голови облдержадміністрації Віктора Павлюка (губернатора на той час не було на місці), в якому доступно пояснили, чому я не можу поїхати до Києва, Павленко на колегії присвятив чимало часу моїй скромній особі, навіть SMS зачитував. А потім заочно зробив висновки, що я не відповідаю займаній посаді.
  Лист Павленка, звісно, втішив тих наших фізкультурних працівників, які воліли би менше працювати і більше отримувати грошей. Це природнє бажання, але я вважаю, що тренери і спортивні чиновники мають заробляти не меншими зусиллями, ніж спортсмени здобувають славу для краю та держави! Тому й «не даю дихати» тим, хто оцінює себе набагато вище, ніж вартує:). Для останніх, які трактують названого листа словами на кшталт «Мазурашу вигнали з роботи» поясню, що мене на роботу брав не Міністр, а облдержадміністрація. І, на відміну від Міністра, мене рекомендували на цю посаду таємним голосуванням кращі спортсмени та тренери року на Буковині. Їм я і прозвітую про пророблену роботу, коли буду звільнятися.
  Зрозуміло, що за таких обставин, коли Міністр навіть під час приїзду в Чернівці разом з найвищими посадовими особами країни для обговорення шляхів розв’язання пост-стихійних проблем, декілька разів цікавився у керівництва області, чи мене ще не звільнили, працювати далі буде складно. Тим більше, що попутно від амбіцій п. Павленка можуть постраждати і інші підрозділи ОДА, які підпорядковані Мінсім’ямолодьспорту (вже намічаються комплексні перевірки і т.п., а ми знаємо, як у нас вміють «перевіряти»). До того ж, я неодноразово говорив, що маю намір допрацювати до кінця олімпійського циклу, а потім обговорити з кращими спортсменами і тренерами та керівництвом області доцільність чи необхідність залишатися на посаді. Олімпіада завершилася, і цей безглуздий конфлікт з Міністром «підштовхує» мене до рішення залишити посаду. Поки що з 25 серпня я у відпустці, а там видно буде. Принаймні деякі задуми мені на цій посаді вдалося реалізувати, в чому допомогла підтримка керівництва області і особливо Бориса Баглея, як куратора нашої сфери і великого шанувальника спорту. За цей час ми відкрили школу вищої спортивної майстерності, про що мріяло не одно покоління тренерів і спортсменів. Завдяки цьому збільшилися планові асигнування на фізичну культуру і спорт. Наприклад, у 2007 р. – на 1109.4 тис. грн. (для порівняння – всього облспортвідділу з обласного бюджету на той рік було виділено 3768,2 тис. грн.). Суттєво збільшилися премії спортсменам і тренерам за поважні успіхи на міжнародній та національній аренах. Функціонування ШВСМ і ЦОП дозволяє понад 100 кращим спортсменам області з пріоритетних олімпійських видів спорту отримувати регулярну фінансову підтримку від обласної влади. Ми першими виготовили відеоролики з пропагандою спорту, які місцеві телеканали з 2005 р. «крутять» на правах соціальної реклами, листівки-самоклейки з координатами чернівецьких спортивних шкіл, які можна зустріти в садочках, школах, громадському транспорті, магазинах, першими застосували SMS-голосування під час визначення кращих спортсменів року. Днями на сайті Міністерства я побачив інформацію про турнір з боулінгу серед засобів масової інформації, який був організований разом з Всеукраїнським центром «Спорт для всіх». У ньому взяли участь 20 команд. Ми подібні пропагандистські турніри (не лише серед ЗМІ і не лише з боулінгу) проводимо з 2006 року – переважно за спонсорські кошти. В останньому цьогорічному турнірі, який я провів практично самотужки (до речі, в день тої злощасної колегії), у нас змагалося 17 команд (порівняйте з «розмахом» столичних змагань, в проведенні яких були задіяні такі дві серйозні організації).
  Як керівник обласного спорту, я вдячний Валерію Чинушу, Георгію Козьмі, Анатолію Чесанову, Віктору Сідляру, Івану Семенюку, Олексію Коломійцю та іншим меценатам, які з відкритою душею відгукнулися на прохання взяти під патронат провідних спортсменів області. А Валерій Чинуш через відкритий ним спортклуб «Гешко» взагалі допомагає обласній владі відкрити в Кіцмані інтернат спортивного профілю, для якого взяв в оренду і вже чстково відремонтував приміщення. Спортінтернат в Кіцмані, високогірна база олімпійської підготовки в Путильському районі, законодавчі «каталізатори» будівництва басейнів та інших стратегічно важливих спортивних об’єктів, подальша системна «інформаційна атака» на підростаюче покоління з метою їх залучення до занять пріоритетним видами спорту – це ті спортивні мрії, які я в міру можливостей намагатимуся реалізувати незалежно від того, чи залишуся на чолі обласного спорту, чи здійсню “мрію” Міністра і звільнюся…
  Дякую всім, хто мене підтримує. У кого є запитання або побажання – sportbuk@gmail.com (закликаю до відкритого, а не анонімного спілкування:)
  З повагою, Георгій Мазурашу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *