Антологія майданівських віршів викликала скандал. Жаба душить?

Чернівецьке видавництво «Букрек» призупинило продаж антології майданівських віршів «Небесна сотня» через скандал з авторським правом, який був озвучений в публікації літературного оглядача Ірини Славінської в блозі на «Українській правді».

«У цій книжці є крадені ілюстрації – не просто крадені, а навіть не підписані. А також, як казали мені поети, крадені тексти – без оформлення стосунків у вигляді договору. І тексти не просто крадені, а, як люди казали, подекуди переписані та редаговані без узгодження з автором…», – зауважує оглядачка.

Нині упорядниця антології Леся Воронюк, спільно з видавництвом «Букрек», веде переговори з окремими авторами.

Проте, попри скандал, збірку все ж таки презентували з великим успіхом (!!!) у Мармуровій залі ЧНУ. Під час презентації до благодійного продажу виставили сто примірників. Придбати книгу міг той, хто кинув у скриньку 50 гривень для дітей, чиї батьки загинули на Майдані. І люди стояли за цим у чергу.

Вл.інф.

 

3 responses on Антологія майданівських віршів викликала скандал. Жаба душить?

  1. Є такі поняття як авторське право, інтелектуальна власність. Ігнорувати їх не дуже по-європейськи – а саме за європейські цінності ми стояли на Майдані, чи не так? Прошу вибачення за озвучене вже майже кліше. Переговори з авторами годиться вести до публікації, а не постфактум, навіть якщо упорядник і керується найблагішими намірами.

  2. Панове, давайте не виплескувати дитину із водою! Упорядниця всіх почула, вибачилася і намагається максимально виправити ситуацію. Критикувати далі без пропозицій нерозумно й неконструктивно.

  3. Коментар є відповіддю на дещо дивний заголовок статті “Вл.інф.”, який містить питальне речення (чи риторичне питання?), а також полемічним зауваженням до останнього абзацу. Критикувати тут нічого, як і пропонувати щось – і так зрозуміло, як виправляти ситуацію, що упорядниця, як сказано в статті, вже робить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *