Якщо брати до уваги тільки свій настрій, власний погляд, тільки те, що подобається тобі, то чи не буде це одноманітно і надокучливо іншим? Напевно, коли в роботах художника є підтекст, і коли ви його шукаєте і розмірковуєте над ним, то це вже доволі цікаво. Настінні роботи Олени Афанасьєвої дуже інтер’єрні, в чорно-білій графіці – буденний затишок, а чисті кольори і м’які контури композицій на батіку, напевно, відображають риси характеру молодої пані.
Робота «Дивацтва Котів» внесена до експозиції дитячої картинної галереї у Македонії ще у 2001 році, а 2008 року відбулися виставки : «Чернівці у вітражах», «Магія рослин», у 2009-го – «Сад моєї душі», «Я в цей світ прийшов», «Прелюдія» ( Румунія). Олена згадує також про несподіване запрошення 2009-го на виставку, що проводилась в Арт-галереї “Ренессанс” у Хмельницькому, де були відібрані п’ять її робіт.
Олена Афанасьєва – молода й талановита художниця, пише в різній техніці: графіка, олійний живопис, батік, але найбільше займається художнім розписом. Графіки вона вчилась у Володимира Денисова, викладача Чернівецької ДХШ ім. М. Івасюка.
Ще у школі, 2001-го Олена ілюструвала книгу віршів Віталіни Процюк «Весняні мережева». В мене зберігається ця тоненька книжка віршів із відповідним щирим і відкритим поглядом дівчинки з ілюстрації Олени на першій сторінці, букетами та квітами на деревах, які гармонійно поєднались у книзі віршованими рядками: «На кожну травинку – блискучу краплинку, а кожній ялиці – по жмені водиці». У тому ж році її графічні роботи «Самотність» та «Спалах» увійшли до часопису міжнародного телекомунікаційного проекту «Літо тисячоліття, що минуло». Після 9 класу Олена поступила у Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка.
“Доля надала мені можливість вибору: або займатись медициною, або мистецтвом. Довго зважуючи всі «за» і «проти», я вибрала останнє.”
Успіхи мистецької школи у м. Вижниці зумовлені, в першу чергу, зусиллям талановитих педагогів та їх професійною майстерністю. Із вдячністю Олена згадує всіх своїх викладачів, а особливо з живопису, Галину Запорожець.
А мені пригадується моя поїздка у Вижницю: мала трохи вільного часу і вирішила провідати Олену Афанасьєву. Потрапила в період сесії. Студенти гомоніли у дворі, хвилювалися, а Олена саме цього часу захищала курсовий проект.
Її завдання було і дуже відповідальним, і водночас давало можливість створити щось особисте. Треба було розписати стіни другого поверху коридору корпусу коледжа. Олена трохи відійшла від традиційного розпису і розписала стіни об’ємним сучасним декоративним розписом «Півонії», поєднавши свою композицію з традиційними орнаментами. На захисті проекту вона отримала деякі зауваження з цього приводу, але вже наступні вихованці коледжу виконують аналогічні роботи розписом «за мотивами Олени Афанасьєвої».
Навчання у коледжі, як пригадує Олена, було цікавим, нелегким. Щоби опрацювати всі техніки, треба було постійно багато і наполегливо працювати. Ще пригадує, що перший рік жила у гуртожитку, де взимку було трохи холодно, тож на другий рік винаймала квартиру. Після закінчення Вижницького коледжу 2006 року Олена продовжила навчання у ЧНУ ім. Ю. Федьковича на факультеті «Художній розпис».
“Якось у бібліотеці я побачила біографічну книгу Петра Левченко, яка дала мені підказку на подальший напрямок роботи.. Картини цього майстра мене вразили, особливо його здатність бачити красу у звичайних, буденних речах. Його пейзажі мають свої дивовижну гармонію.
А другим своїм кумиром я вважаю Сальвадора Далі. Ця людина крокувала наперекір існуючих традицій і створила власний неповторимий стиль, який не був підігнаний під жодні канони. Далі міг бути оригінальним і незабутнім художником, режисером і людиною з тонким почуттям гумору. Як особистість, він для мене людина – взірець.”
Від 2008 року Олена Афанасьєва є учасницею Арт-студії «Музеум», яку заснувала О. Михайленко, член Національної спілки художників України.
А у серпні 2010 року на художню виставку професійних художників Буковини «З любов’ю до рідного краю», художня рада відібрала дві роботи Олени Афанасьєвої.
“Люблю роботи в ніжних тонах, а також роботи, що основані на контрасті.
Сподіваюсь, що моє життя і надалі буде присвячене творчості і настінному розпису.
А про мою техніку і рівень розкажуть самі роботи.”
Сьогодні зранку ніяк не могла додзвонитись до Олени. Виявляється, майже завжди зранку вона на ранішній пробіжці на стадіоні. І з нашої телефонної розмови взнала, що наприкінці листопада вона планує взяти участь у новій художній виставці.
Успіхів Тобі, Олено!
Тетяна СПОРИНІНА
Переглянути фото з нової виставки «Людина в природі, природа в людині» можна за посиланням:
“Нова виставка від Арт-Студії “Музеум” .
11 коментарів “Вдивляючись у дивацтва буденності…”
Чудові роботи! Щиро бажаю успіхів Олені!
Спасибо за интересную статью. Елене желаю успехов и творческих свершений.
Очень красивые работы! Нежные! Картины на батике меня всегда очаровывали!)
Зачарована красою Чернівців і Твоїми роботами, Олено! Успіхів Тобі і творчих злетів! Дякую Тетяні Тадеївні, що відкрила нам юний талант! Гордимося АЙОРНівською гвардією!
Знаю лично художницу, очень приятный человек с отличным чувством юмора, жаль что в нашей стране не ценят юные таланты и не выделяют должным образом денег на их развитие.
Надеюсь когда-то наша страна станет действительно культурно зрелой и развита по-европейски :)
Желаю Елене успехов!
Альтернативная реальность талантливого человека – его талант.
У Лены все это есть.
Точность в оттенках, заманчивые линии, образность, обволакивающие настроения…
Выразительность.
И творческий человек находится в постоянном поиске новизны, и, чаще всего, ему важен сам процесс…
А результат – мы видим на выставках.
Интересная графика на ткани ” Від покоління до покоління”.
Спасибо большое за такие отзывы ))Очень приятно. Сразу хочется самосовершенствоваться дальше и создавать новые работы.
Браво, неймовірно, я в захваті. Це справжнє мистецтво!!!! Бажаю тобі подальшого творчого натхнення, та успіхів.
дуже гарні роботи))а все завдяки ВКПМ, дуже хороший рівень підготовки в цьому закладі, знаю тому що сама цього року закінчила!!!
Так, Олю! У Вижницькому коледжі прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка працюють талановиті педагоги і художники. І випускники коледжу відповідно мають високий фаховий рівень. Завжди, коли відбуваються виставки робіт студентів в Чернівцях, видно, що це саме роботи з ВКПМ. Успіхів Вам!))