Органісти з України, Італії, Франції, Молдови, Великої Британії, Польщі радували чернівчан у серпні

Саме так Чернівецька обласна філармонія відзначила 25-ту річницю Залу органної та камерної музики

 

18 серпня 1992 р. до 1-ї річниці Незалежності України у приміщенні вірменської церкви у Чернівцях урочисто відкрито Зал органної та камерної музики. Першою виконавицею стала чернівецька  органістка Світлана Бардаус.

Церква Св. Апостолів Петра і Павла, збудована за проектом відомого чеського архітектора, вченого і мецената Йозефа Главки, будівничого перлини Чернівців – Резиденції буковинських митрополитів, освячена  9 жовтня 1875 року. До 1940 року церква була діючою, а після в ній був склад. 1992 року споруда пережила друге народження. Церква передана Чернівецькій обласній філармонії для залу органної та камерної музики. Орган виготовлений на фірмі «Rieger-Kloss» (м. Крнов, Чеська Республіка). Проспект органа чудово гармонує з інтер’єром залу та архітектурою церкви, утворюючи з ними єдиний ансамбль.

Французький органіст, давній друг України  Жан-Марі ЛЕРУА  дав у Чернівцях два концерти. 19 серпня – у рамках відзначення 25 роковин залу органної та камерної музики Чернівецької філармонії. А наступного дня Жан-Марі Леруа виступив  з благодійним концертом у Малій Базиліці Воздвиження Всечесного Хреста в Чернівцях. Великий друг України Жан-Марі Леруа привіз 10 ікон, викладених бісером його дружиною Вів’єн Еспіна. Вони продавалися у Малій Базиліці: частину коштів музикант передає для реставрації костелу, а частину – на потреби українських бійців.

 

Жан-Марі ЛЕРУА – органіст і диригент із Франції. Від 2010-го є головним органістом відомої паризької церкви Нотр-Дам де Назарет. Закінчивши Школу Канторум при Паризькій консерваторії у Жана і Марі-Луїз Лангле, Жан-Марі Леруа став професійним органістом і диригентом. Протягом 30-ти років грав у багатьох церквах Парижа (Нотр-Дам, Святої Клотільди, Святого Євстафія тощо). Жан-Марі Леруа часто виступає у нашій країні, підтримує українських музикантів у Франції, а під час своїх концертів в Україні завжди виступає з благодійною метою, по можливості допомагає українській армії. В Україні Жан-Марі Леруа дав уже понад 50 концертів.

 

На своїй сторінці у ФБ журналістка Наталія Фещук, яка займається інформаційним супроводом концертів французького органіста, помістила фінансовий звіт: 10 ікон, які виклала бісером дружина органіста Вів’єн, були продані за 1520 грн. Як пожертву, люди вкинули у скриньку 825 грн. Разом – 2345 грн.
1 тис. гривень віддали Жану-Марі, адже він завжди на поїздки в Україну витрачає власні кошти. Решта, за бажанням музиканта, мала піти костелу та для української армії. Але настоятель храму Воздвиження Всечесного Хреста о. Анатолій Шпак розпорядився всі 1345 грн віддати капелану о. Василю Гасинцю на потреби наших бійців.

Того ж вечора Жан-Марі Леруа вирушив у Францію.

Дякуємо пану Жану-Марі Леруа за музику, пані Вів’єн – за мистецькі витвори, дякуємо доброчинцям, дякуємо бійцям на фронті, які виборюють для нас мир і спокій.

А ще дякуємо за шалено цікавий серпень, який порадував любителів органної музики таким значним фестивалем.

Тетяна СПОРНИНІНА, фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *