“Черемшині” Василя Михайлюка – 50 років

5 травня 2015-го “Черемшині” Василя Михайлюка – 50 років…

ЧЕРЕМШИНА

Музыка В. Михайлюка
Слова М. Юрийчука

Знов зозулі голос чути в лісі,
Ластівки гніздечко звили в стрісі.
А вівчар жене отару плаєм,
Тьохнув пісню соловей за гаєм.

Приспiв:

Всюду буйно квiтне черемшина,
Мов до шлюбу вбралася калина.
Вiвчара в садочку, в тихому куточку
Жде дiвчина, жде.

Йшла вона в садок повз осокори,
Задивилась на високі гори.
Де з беріз спадають вранці роси,
Цвіт калини приколола в коси.

Ось і вечір – вівці біля броду,
З Черемоша п’ють холодну воду.
У садочку вівчара стрічає
Дівчинонька, що його кохає.

Приспiв:

Всюду буйно квiтне черемшина,
Мов до шлюбу вбралася калина.
Вiвчара в садочку, в тихому куточку
Жде дiвчина, жде.

cheremshina

Михайлюк Василь Пилипович (народився 13 січня 1929 року в м. Вашківці Вижницького р–ну, Чернівецької обл.) — український композитор, диригент. Заслужений працівник культури України (1966). Закінчив (1966) Чернівецьке музичне училище. Керівник духового оркестру і хору Вашківського БК (1952–1970). Помер 2 травня 2003 року.

mikhajljuk

Найпопулярніші твори Василя Михайлюка (музика): «Черемшина» (М. Юрійчук), «Подаруй мені Карпати» (В. Григорак), «Смерічки» (М. Юрійчук), «Хвилинка» (І. Кутень), «Мальви» (В. Григорак), «Білі журавлі» (М. Юрійчук), «Рута-м’ята» (В. Григорак), «Цимбалоньки» (Л. Кудрявенко), «Анничка» (В. Григорак), «До керманича» (І. Кутень), «Вечори в Карпатах» (С. Слісарчук).

myhajlyuk_museum
Автор славнозвісної «Черемшини» Василь Михайлюк за роялем Володимира Івасюка. 30 квітня 2003 року, Чернівецький меморіальний музей Володимира Івасюка. Сайт «Сторінки пам’яті Володимира Івасюка»

 

Він розповідав, що з літа 1964-го у його столі лежав вірш, написаний другом і співавтором Миколою Юрійчуком, який, проте, не схвилював його: він вважав, що музика повинна народитися, прозвучати спочатку в ньому самому. Хоч як старався, нічого не виходило, особливо з приспівом. А тут — весна, квітучий травень. Михайлюк узяв ніж і пішов на луг — нарізати гілочок для клумби. І на другому березі річки раптом побачив, як розквітла черемшина. Такою вона йому здалася живою, що раптом зазвучали в ньому слова з Миколиного вірша:

Всюди буйно квітне черемшина, мов до шлюбу вбралася калина…

Він забув про лозу, про клумбу — побіг додому. Зразу ж сів за інструмент — старий віденський рояль, щоб зіграти те, що тільки-но почув у собі…

(Інформація з газети “День”, “Букет “Черемшини” на снігу”, 14.01.2009)

— Ми з мамою стояли під дверима і слухали, як народжується пісня, — пригадує донька композитора Лідія Василівна. — Тато потім говорив, що йому здалося, ніби то не черемшина, а наша мама у весільному вбранні йде назустріч. Це було 5 травня 1965 року…

???????????????????????????????

Спогади Лідії Василівни Михайлюк:

Ця зустріч (ІХ відкрита навчально-практична конференція «Твої таланти, Буковино») відбулася 17 квітня у Вашківецькій школі. На конференції була висунута пропозиція від Надії Костянтинівни, директора Вашківецької ЗОШ, про створення у школі музею композитора Василя Пилиповича Михайлюка.

LidiaMihailiuk2

???????????????????????????????

LidiaMihailiuk3

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Пісню “Черемшина” виконує Ростислав Гиршвельд.

???????????????????????????????

Тетяна Спориніна,
фото автора, Чернівці-Вашківці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *