Синоптики радять звикати до різких та непрогнозованих змін погоди

Офіційні та народні синоптики цього літа очікують “гойдалки” з температурою і опадами і радять звикати до таких перепадів погоди.

Літо в Україні в цілому не буде посушливим, проте східні, частина центральних і південних областей відчуватимуть нестачу дощів. Очікуються спекотні і повністю сухі періоди тривалістю до 10 днів. А в серпні прийдуть дощі.

Для столичного регіону професор Вазіра Мартазінова, заввідділу кліматичних досліджень Українського гідрометеоінституту, зробила прогноз: “Друга половина травня має бути дуже спекотною. Зараз похолодання, але кінець повинен бути дуже спекотним і сухим. В окремі дні червня будуть непогані дощі, але місяць буде звичайний, в межах норми. Липень теж буде спокійний. Наприкінці липня – на початку серпня очікуються окремі дуже спекотні дні. Але будуть “гойдалки” – похолодання і потім знову різке підвищення. Початок серпня – з хорошими опадами, цей місяць дуже швидко піде на осінь”.

За прогнозами Мартазінової, в Хмельницькій і Житомирській областях – спекотна і суха погода, незначні опади, а в серпні очікуються значні опади. У Чернівецькій теж очікується з серйозними опадами останній місяць літа. 

 “У Чернігівській і Сумській областях в червні повинні бути хороші опади, липень – жаркий і погано з опадами. У Харківській області – чехарда в температурно-вологісному режимі, опадів може бути більше, ніж треба”, – прогнозує Муртазінова.

Прогноз народного синоптика Леоніда Горбаня збігається з науковим – очікуються температурні “гойдалки”, а дощитиме переважно в червні і липні. Перший літній місяць, за прогнозами Горбаня, почнеться без спеки – в першу декаду червня денна температура повітря коливатиметься в межах від +19 до +24 градусів. У другій половині місяця температура буде постійно коливатися і поступово підвищуватися. У червні дощі обіцяють йти майже щотижня, але в межах норми, а на початку третьої декади (21-22 числа) можливі бурі.

Не менш дощовим, за прогнозом народного синоптика, але теплішим буде липень, з підвищенням середньодобової температури до кінця місяця. Як і в попереднього місяця, дощитиме майже щотижня, а це, за словами Горбаня, може перешкодити збиранню врожаю. Серпень, за даними народного синоптика, буде спекотним, з малою кількістю опадів, а в другій половині місяця почнеться зниження середньодобової температури.

 

Загалом же погодні аномалії, нехарактерні тільки для того чи іншого сезону, – це погода найближчих років в Україні.  “Причини цього не кліматичні, а геофізичні”, – говорить Мартазінова. І додає: йдеться про процеси в земній корі під Україною та сусідніми країнами, які підвищують температуру земної поверхні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *