Через зміни клімату річка Дунай катастрофічно міліє, а територія України… щороку збільшується

Планета вже почала відчувати серйозні зміни клімату, спричинені глобальним потеплінням. Україна теж почала відчувати на собі зміни клімату. Про це пише видання ТСН.

Український клімат із колишнього помірного перетворюється на суміш пустелі й тропіків. Зокрема. За останні роки різко зросли тропічні зливи в українських містах. А смерчі, які колись бачили лише по телевізору, вже майже стали звичним явищем на Полтавщині, Кіровоградщині та в інших регіонах.

Місячні норми опадів майже не змінилися, однак якщо раніше це були невеликі дощі протягом тривалого часу, то тепер ми спостерігаємо тривалу посуху, яку змінює потужна злива, яка буквально затоплює українські населені пункти.

За словами фахівців, людство змінює клімат у 170 разів швидше, ніж на це здатна природа.

Так, кліматолог Тетяна Адаменко каже, що за останнє сторіччя завдяки викидам і парниковому ефекту Земля розігрілася більше, ніж на градус. Так, лише цього року стихійних явищ сталося вдвічі більше, ніж минулого.

Зміни клімату призвели і до того, що територія України почала… постійно збільшуватися. Все через те, що мул із річки Дунай щорічно намиває по кілька гектарів нового суходолу. Побачити це можна у містечку Вилковому Одеської області, яке називають “українською Венецією”. Тут у дельті Дунаю свого часу ходили великі кораблі, а тепер плавають лише маленькі човники, які можуть сісти на мілину посеред річки.  В Очаківському рукаві води стало на 60% менше – річка міліє та оголює землю. П’ять-шість років цьому острову – рівно там, де зараз острів, ходили великі судна.

Острови посеред Дунаю з’являються завдяки мулу, а його річка приносить до місцевих берегів 80 мільйонів тонн щороку.

Таким чином, Україна – єдина держава в Європі, яка постійно росте. За останні роки територія держави збільшується на 6-8 гектарів природним шляхом. Нещодавно навіть довелося переносити позначку нульового кілометру на місці впадіння Дунаю в Чорне море на 20 метрів далі.

Додамо, що у зв’язку з таким змінами у дельті Дунаю з’явилися нові види тварин – зокрема, біологи тут помітили мшанку, яка є гостем із Тихого океану, та шакала, що мігрував до України з Балкан.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *