Чернівецька обласна “Батьківщина” заявляє про фальсифікації на виборах і вимагає перерахунку голосів на окремих дільницях

Заява Чернівецької обласної організації партії ВО «Батьківщина»: Фальсифікації почалися в той момент, коли виборі дільниці закрилися після голосування

“Коли в законодавство ще тільки намагаються закласти «міну уповільненої дії» – ВО «Батьківщина» одразу про це попереджає, – йдеться в заяві. –  На жаль, мало хто здатний вчасно і до кінця усвідомити загрозливість ситуації, яку наша політична сила викриває в самому зародку.

Попри те, що фальсифікації на виборах від влади завжди очікувані, ніхто не сподівався аж таких брудних технологій. Влада довго замишляла нове виборче законодавство, яке б кардинально могло впливати на реальне волевиявлення громадян. Передбачаючи, що підтримка влади виборцями дуже скоро після парламентських і президентських виборів піде на спад, влада готувалася до такого розвитку подій.

Сам закон був прописаний так, щоб масштабною фальсифікацією можна було охопити всю державу. А зараз якраз триває реалізація того, що було задумане задовго до виборів ще на стадії ухвалення законів. Технологія полягала в тому, щоб по-перше, довести людей до зубожіння, зневіри і відчаю, і ще й заплутати людей, і зробити це масово. Настільки, щоб навіть правоохоронні органи фізично не могли охопити ці масштабні порушення і фальсифікації. За таких умов усі «питання» влада може вирішувати в комплексі. Тож якщо раніше у всіх – як у виборців, так і у членів виборчих комісій – був страх перед найменшим порушенням – то зараз порушення стали практикою. Навіть за часів Януковича влада не дозволяли собі такого!

Коли люди доведені до краю і розчаровані у всьому, не вірять у те, що хтось може їх насправді захистити – вони реально готові віддати свій голос за шматок хліба в обмін на підтримку будь-яких нових проєктів. Та ще й коли ті підкріплені фальшивою соціологією чи іншими фейками. Нерідко прямо під час агітації на вулиці питають: а що ви мені дасте за це? Це підтвердять усі політичні партії. І це наслідки послідовних дій влади.

Навряд чи є дільниці, де можна було б провести вибори так, щоб не допустити закладених в законі порушень. Але є дрібні порушення, а є великі, які реально впливають на результати виборів. Частину з описаного вище кожен виборець, який ходив голосувати, міг особисто побачити на дільниці: плутанину зі списками, з бюлетенями, самі складні і незрозумілі бюлетені.  І маючи попередній підрахунок наших голосів і попередні рейтинги, можемо впевнено сказати: найбрутальніші порушення почалися після того, як закрилися дільниці. І наголошуємо, що порушення відбувалися у два етапи: підкуп до голосування, і фальсифікації – після.

Фальсифікації спочатку відбувалися при підрахунку голосів на виборчих дільницях.

Завдяки хитро прописаному закону важко відслідкувати деталі, які нібито виглядають дрібними, але зрештою впливають на результат: коли по-різному можна трактувати відмітки в бюлетені  – ми розцінюємо це як узаконену технологію фальсифікації виборів.

Відомо, що при підрахунку голосів наразі виявляється маса зіпсованих бюлетенів. Але коли відслідкувати бюлетені до міської, до обласної і до районних рад – побачимо різний показник зіпсованих. Лише на одній дільниці до важливої владі МІСЬКОЇ ради – 120 зіпсованих бюлетенів, а до менш важливої владі РАЙОННОЇ ради – зіпсованих нуль! А зіпсовані бюлетені унеможливлюють проходження «неугодних» партій. Зокрема, можемо чітко це стверджувати про себе – бо знаємо своїх виборців і свої голоси, вели власні підрахунки.

Отже, маючи розуміння, що відбувалося ДО виборів і ПІД ЧАС виборів, звертаємо особливу увагу на те, що триває ПРОСТО ЗАРАЗ.

Після підрахунку голосів на виборчих дільницях, бюлетені і протоколи здають до територіальних виборчих комісій (ТВК), і вже ТВК мають довести до обласної виборчої комісії (ОВК). На сьогодні ОВК отримала тільки 8 з 52 протоколів ТВК!

Наші члени комісії заявляють про тиск на них і погрози правоохоронними органами у випадку відмови йти на співпрацю з підтасовщиками.

Питання: що заважає всім ТВК привести бюлетені до ОВК? Чому на це потрібно стільки днів? Нам цілком очевидно, що якраз там і відбуваються підтасовки цифр, і підганяються десяті і соті частки процентів, щоби вирішити долю тієї чи іншої сили і «підігнати» відсотки тим партіям, які об’єктивно не долають прохідний бар’єр! І тут фахово працюють підтасовщики. Саме тому уже відрізняються сьогоднішні уточнені дані від учорашніх і тим паче позавчорашніх: на етапі «доставки» бюлетенів і протоколів виймаються від одного десятка до кількох десятків бюлетенів і переходять до «недійсних» – так занижується кількість мандатів тим партіям, які пройшли, і у відповідну раду нібито «заходять» нібито ті, хто не пройшли. Ця технологія застосовується і щодо нашої політичної сили.

Де ми це бачимо – негайно реагуємо! Саме сьогодні в нашій присутності був повернутий протокол від ТВК до дільниці в с. Тереблече – не зійшлися дані по 50 протоколах. Ще один з наших кандидатів у Сторожинецькому районі Степан Мітрік виявив недостачу в 58 голосів, які виборці віддали за нього – і після скандалу ці голоси були повернуті.

Отже, від сьогодні ми почали подавати заяви на перерахунок голосів.

Заявляємо, що саме зараз, на проміжку доставки бюлетенів і протоколів від ТВК до ОВК, намагаються підтягнути до важливих владі рад лояльніші партії і підчистити неугодних. І шляхом нехитрих маніпуляцій відбирають голоси уже після завершення голосування.

Заявляємо, що мішки з бюлетенями залишені в тервиборчкомах, немає жодної впевненості в тому, що там зараз відбувається: в ОВК вони не здаються, і саме зараз є і час, і широкі можливості для їхньої підтасовки. Ніхто не може гарантувати їхньої цілісності, і ми маємо обгрунтовані підозри про фальсифікації, які тривають там просто зараз. Їх роблять це настільки грубо, що їх видно неозброєним оком.

Ми не єдина політична сила, яка вимагає перерахунку голосів, і впевнені, що саме за рахунок таких фальсифікацій ми начебто не подолали прохідний бар’єр до Чернівецької міської ради. Це неприпустимо, і виборці мають право знати, що їхнє волевиявлення спотворюють і їхні голоси технологіями і маніпуляціями відбирають до інших партій.

Нашому штабу вдалося отримати протокол з мокрими печатками і підписами, але порожніми графами, в які залишилося вписати ті цифри, які комусь потрібно. Ми подали про це заяву, зверталися до голови комісії, яка нас проігнорувала, і надіслали цей протокол у центральний штаб, щоби цей випадок (а він не поодинокий!) дістав якнайширший розголос на центральних телеканалах!

Ми перемагаємо тільки чесним шляхом і тільки своїми голосами. Ми не беремо чужого. Але своє не маємо наміру віддавати. Впевнено можемо сказати, що реальна довіра виборців до нас значно вища, і це яскраво демонструють спрямовані проти нас фальсифікації. Закликаємо всіх – голів комісій і відповідальних, і правоохоронців не допускати порушень. Важко всім, але не можна спотворювати волевиявлення громад. Підкуп і фальсифікація – це різні статті кримінального кодексу. І хто на це йде, має думати про наслідки.

Згодом деталізуємо наше твердження конкретними фактами по дільницях, а зараз застерігаємо комісії усіх рівнів від масштабних фальсифікацій, порушень і залишаємо за собою право відстоювати голоси виборців, віддані за нашу політичну силу, усіма законними методами. І щиро шкодуємо, що через розчарування людей, їхню пасивність і довірливість до нових проєктів сподівання виборців знову будуть обмануті”.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *