Симптоми вживання наркотиків

Більшість підлітків знає, що вживання наркотиків шкодить їхньому організмові і навіть може призвести до загибелі. Однак вони їх вживають. Важливо не пропустити перших ознак до появи наркотичної залежності.
Перепади настрою: Як правило, наркотики викликають перепади настрою від ейфорії до депресії.  Підліток може бути пасивним і відчуженим, а за хвилину – злим та ворожим.
Зміни в характері: Зазвичай енергійний та готовий до спілкування підліток обертається на хронічно пригніченого і нетовариського.
Психологічний самозахист: Звинувачення на адресу інших. Заяви, що його переслідують або що він є чиясь жертва. Постійна брехня.
Надмірна емоційність: Безмежно щасливий, пригнічений, ворожий або злий.
Надмірна концентрація на собі: Намагається все робити по-своєму.
Прагнення маніпулювати: Шукає способу змусити інших вирішувати його проблеми і нести відповідальність за його вчинки чи поведінку в цілому.
Напруження у спілкуванні: Небажання або нездатність обговорювати важливі проблеми.
Випадання з сімейного життя: Відмова харчуватися водночас з рідними, брати участь у сімейних святах чи пристосовуватися до сімейного життя.
Нове коло спілкування і зміна стилю одягу: Проводить час із друзями, які викликають підозру через те, що уникають знайомства з вами, відводять погляд при спілкуванні. Носить одяг, прикраси чи робить зачіску відповідно до стандартів культури наркоманів.
Відсутність самодисципліни: Нездатність чинити за правилами, виконувати обов’язки в сім’ї, домашні завдання, дотримуватися домовленостей та обов’язків.
Апатія: Відсутність інтересу або недостатній інтерес до речей, які раніше багато для підлітка важили: гуртків, спорту тощо.
Проблеми в школі: Хронічні запізнення, прогули, невиконані домашні завдання, провали на іспитах. Можливі попередження вчителів про виключення зі школи чи навіть виключення.
Стан тривожності: Хронічна нервозність, нечіткі рухи, почуття страху, балакучість.
Фізичні симптоми: Раптова втрата або прибавка ваги. Зовнішня виснаженість. Хронічний стан втомленості. Розхристаний почерк, заїкання, тремтіння рук. Часті застуди, кашлі, біль у горлі. Хронічний нежить, запалені ніздрі. Налиті кров’ю очі. Постійно розширені зіниці.
На ранніх стадіях
Якою має бути ваша реакція, коли ви помітили прояв таких симтомів?
Коли у вас виникла підозра, що підліток час від часу вживає наркотики, це може виявитися правдою.
Підійдіть до підлітка дружньо, спробуйте обговорити з ним ставлення до проблеми наркотиків. Не звинувачуйте його. Спокійно поясніть, чому ви проти наркотиків.
Упевніться в тому, що дитина розуміє, що головна причина вашого спротиву наркотикам – його безпека та здоров’я. Доведіть дитині, що в сім’ї його цінують і люблять. Не читайте нотацій. Не говоріть, що вживати наркотики гріх, непристойно чи соромно. Звичайна бесіда, у якій ви ясно дасте підлітку зрозуміти, чого ви від нього очікуєте, може вийти більш корисною та ефективною, коли стосунки в сім’ї теплі.
Перевірте, чи немає наркотиків у його кімнаті. Не бійтеся, що ви втручаєтеся у його особисте життя. Ви рятуєте свою дитину від горя, хвороби, а, можливо, від смерті.
Дмитро ЦАРЕНКО, Інтернет-оглядач «Версій»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *