Захворювання суглобів часто призводять до інвалідності, а больовий синдром подеколи такий сильний, що хворі не можуть спати. Тоді на думку спадає найгірше: хочеться звести рахунки з життям. І я вже доходив до такого. Та, на щастя, дізнався про Центр травматології і ортопедії в Чернівцях. Там була прооперована моя родичка. З великим оптимізмом вона готувалася до операції на другому суглобі. І я вирішив поїхати з нею.
На місці дізнався, що Буковинський Центр травматології і ортопедії – шведсько-українська клініка, яка спеціалізується на імплантації штучних суглобів. І хоча розташована вона у стандартній лікарні радянського зразка і нічого особливого в цій будівлі не очікуєш, та з перших кроків перебування в ній поринаєш в особливу атмосферу уваги, чуйності і добра.
Коли ж познайомився з пацієнтами, був просто вражений успіхами чернівецьких хірургів. А надто тим, що хворі, яких лише вчора прооперували, сьогодні вже ходять.
Отже, я довірився людям у білих халатах. Кажуть: гість мало гостює, проте, багато помічає. За час лікування я бачив, як злагоджено і професійно працює персонал. Всі – від санітарочки до лікаря – єдина команда. Багато співробітників стажувалися в Швеції і шведська сторона регулярно перевіряє дотримання клінікою визначених стандартів.
Щодня в Центрі виконуються 3 – 5 операцій заміни суглобів. Оперують 5 разів на тиждень. Операція ендопротезування кульшового суглоба триває близько 60 хвилин, колінного – 70-80 хвилин. Мені робили операцію 55 хвилин. Перебував у стаціонарі 8-10 днів. І протягом цього часу зустрічав пацієнтів з різних куточків України, Білорусі, Росії. В центрі оперували навіть пацієнтів з Німеччини, США, Казахстану, країн Прибалтики, Італії.
Вразило мене й те, що тут пам’ятають кожного пацієнта. Найтеплішими словами згадують 99-тирічну бабусю, яка досі надсилає зворушливі слова вдячності.
Персонал центру надзвичайно відповідальний, недаремно ж клініка дає гарантію на оперативне лікування.
Володимир ВАЛЕЙКО, мешканець Молдови