На Сході, звідки родом баклажани, їх вважають овочем довголіття. Попри цілющі властивості цей овоч ціниться східними жінками за властивість надавати омолоджуючий ефект, покращувати колір шкіри, розгладжувати зморшки і надавати шкірі пружності.
Як і інші овочі, баклажани не обділені вітамінами. Вони містять вітаміни групи В, які добре впливають на нервову систему і позбавляють від безсоння. Кількості вітаміну С в одному баклажані достатньо для профілактики грипу та застуди. Також в баклажанах наявні такі макро та мікроелементи як калій, фосфор, залізо, кальцій, магній, мідь, марганець.
Слід зауважити, що в шкірці баклажанів міститься речовина, яку називають назунін. Цей елемент рослинного походження забезпечує захист нервових клітин і володіє сильними антиоксидантними властивостями, тому баклажан можна використовувати в якості профілактичного засобу від онкологічних захворювань.
Корисними будуть баклажани при дієтичному харчуванні, адже в 100 грамах цього овоча лише 23 кілокалорії. Звісно, смажені баклажани не рахуються, а от у вареному чи запеченому вигляді можна сміло їх вживати, не хвилюючись за свою фігуру. Більше того, завдяки вмісту клітковини баклажани пришвидшують процес травлення, ефективно розщеплюють жири, знижують рівень холестерину в крові. Взамін організм отримує корисні ненасичені жирні кислоти.
Купувати краще молоді баклажани ненасиченого темно-фіолетового кольору. Буре чи сіро-зелене забарвлення свідчить про те, що овоч вже перезрів і користі від нього не буде.
Баклажани володіють також лікувальними властивостями і здатні покращити наше здоров’я.
Баклажани будуть особливо корисними при:
- малокрів’ї
- атеросклерозі
- цукровий діабеті
- подагрі
- ішемічній хворобі серця
- захворюваннях печінки і нирок
- проблемах з судинами
- захворюваннях шлунково-кишкового тракту
- закрепах
- порушеннях обміну речовин
- безсонні
- постійних стресах