Топ-5 ознак, які свідчать про те, що у вашому житті не вистачає рухової активності

Сидячий спосіб життя і недостатня активність можуть у прямому сенсі нас убити: ризик розвитку захворювань серця і судин безпосередньо пов’язаний з нестачею руху. Та як визначити, чи достатньо ви рухаєтеся? Якщо у вас є перелічені нижче симптоми — терміново збільшуйте активність!

 

Постійна втома

Ви достатньо спите, ваш раціон повноцінний і різноманітний, а ви все одно швидко втомлюєтеся і «видихаєтеся» вже до обіду? Наскільки б дивно це не звучало, але причиною може бути саме нестача руху!

 

Підвищена тривожність

Сидячий спосіб життя може підвищити рівень тривожності і депресії — це підтверджено одразу кількома дослідженнями. Більше того, було доведено, що регулярні заняття аеробікою і силовими вправами допомагають істотно знизити рівень тривожності, зменшити симптоми депресії та навіть прискорити одужання. Зрозуміло, не можна стверджувати, що підвищена тривожність однозначно вказує на нестачу активності, але варто додати трохи руху у життя — і простежити динаміку.

 

Ваш гормональний баланс порушився

Нестача руху позначається негативно не лише на здоров’ї серця і судин, але й на балансі гормонів. Надлишок жиру в організмі може призвести до підвищення вмісту естрогену і нестачі тестостерону, що неодмінно позначиться на самопочутті. Водночас заняття спортом допомагають нормалізувати гормональний баланс, підтримати фізичне і психічне здоров’я.

 

У вас проблеми з травленням

Ваш кишківник став ледачим, а шлунок — примхливим? Почніть займатися спортом: аеробні вправи прискорюють ваше дихання і частоту серцевих скорочень, що, своєю чергою, покращує скорочення м’язів кишківника. Біг, ходьба, плавання — усі ці види фізичних навантажень позитивно впливають не лише на серцево-судинну систему, але й на роботу кишківника.

 

Ви погано спите

Якщо у вас виникли труднощі з засинанням, або ви прокидаєтеся вночі, або важко встаєте вранці, це також може бути ознакою нестачі руху і активності. Спробуйте додати трохи аеробних навантажень — швидше за все, це зробить ваш сон міцнішим і здоровішим.

 

Сайт практикуючого нутриціолога Наталії Караванович 

http://karavanovich.com.ua/

На консультацію та із запитанням можна звернутися, написавши на поштову скриньку kara-lun@ukr.net

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.