Завтра (понеділок, 5.09) о 14:00 парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування під керівництвом депутата «Слуги народу» Андрія Клочка проведе онлайн-засідання, на якому розгляне проєкт закону Андрія Клочка № 7654 про внесення змін до законодавства щодо уніфікації вимог до керівників окремих державних органів. Ймовірно, законопроєкт буде винесено в залу для голосування на найближчому пленарному засіданні.
Голова парламентського антикорупційного комітету Анастасія Радіна подала альтернативний законопроект № 7654-1, який розглянуть на тому ж засіданні комітету Клочка.
Фактично комітет з містобудування буде розглядати законопроект про НАБУ, який жодним чином не стосується предмету відання комітету. Але це зовсім не основна проблема законопроєкту.
- Проєкт встановлює нові вимоги до кандидатів на директора НАБУ та обмеження на участь у конкурсі. Конкурс на директора НАБУ от-от розпочнеться, бо конкурсна комісія вже провела підготовче засідання. Ухвалення законопроекту Клочка означатиме, що конкурс доведеться скасувати і розпочати заново, бо до кандидатів будуть інші вимоги і правила.
- Проєкт вводить нову підставу для дострокового звільнення керівників НАБУ і НАЗК — «притягнення до адмінвідповідальності за пов’язане з корупцією правопорушення». В умовах ймовірного контролю за правоохоронною системою організувати це – питання одного дзвінка. Таким чином, незалежність НАБУ опиняється під загрозою. Так само, опиняється під загрозою виконання Україною однієї з основних умов збереження статусу кандидата в ЄС.
Це може свідчити, що в Офісі президента, ймовірно, намагаються підім’яти під себе розслідування НАБУ. І це може призвести до втрати довіри міжнародних партнерів, від яких напряму залежить фінансова і військова можливість України вести війну з росією.
Коротко нагадаємо, хто такий нардеп Андрій Клочко. Розслідування Bihus.Info свідчить, що після того, як Клочко став нардепом, його родина, зокрема, 70-літня мати, набула купу статків — квартири, автомобілі, нежитлові приміщення. Клочко пояснив це «успішним бізнесом сестри», однак розслідувачі довели, що сестра працює керівницею (не власницею) стоматологічної поліклініки, а її чоловік працює на виробництві алюмінієвих профілів, де офіційна зарплата становить 28 тисяч гривень. Походження цього майна невідоме. САП уже розпочала розслідування ймовірного незаконного збагачення нардепа. Саме тому «ручне» керівництво НАБУ – це і особистий інтерес нардепа Клочка, руками якого намагаються знищити антикорупційну інфраструктуру та «завалити» європейську інтеграцію України під час повномасштабної війни.
Стежити за перебігом розгляду законопроєкту в комітеті та сесійній залі – означає стежити за виконанням Україною євроінтеграційного курсу. Нагадаємо, до складу комітету входять такі народні депутати:
- Клочко Андрій Андрійович, СН
- Лозинський Роман Михайлович, Голос
- Качура Олександр Анатолійович, СН
- Гузь Ігор Володимирович, “За майбутнє”
- Загоруйко Аліна Леонідівна, СН
- Шуляк Олена Олексіївна, СН
- Ісаєнко Дмитро Валерійович, ОПЗЖ
- Аліксійчук Олександр Васильович, СН
- Балога Віктор Іванович, “За майбутнє”
- Безгін Віталій Юрійович, СН
- Білозір Лариса Миколаївна, “Довіра”
- Бондар Ганна Вячеславівна, СН
- Гурін Дмитро Олександрович, СН
Дунда Олег Андрійович, СН
- Іванов Володимир Ілліч, СН
- Кальцев Володимир Федорович, ОПЗЖ
- Корнієнко Олександр Сергійович, СН
- Літвінов Олександр Миколайович, СН
- Микиша Дмитро Сергійович, СН
- М’ялик Віктор Ничипорович, “За майбутнє”
- Плачкова Тетяна Михайлівна, ОПЗЖ
- Поляк Владіслав Миколайович, “Довіра”
- Рубльов Вячеслав Володимирович, СН
- Саврасов Максим Віталійович, ЄС
- Стріхарський Андрій Петрович, СН
- Чорний Дмитро Сергійович, СН
- Шкрум Альона Іванівна, Батьківщина
- Юнаков Іван Сергійович, СН
У кожного та кожної можна поцікавитися, чи підтримають вони проєкт.
Центр протидії корупції