Психологію можна продегустувати

Приємно, коли в твоєму місті з дедалі наростаючою частотою трапляються якісь цікаві події, організовуються масштабні заходи. Серед них, наприклад, різноманітні фестивалі, які вже традиційно з початком осені у Чернівцях відбуваються один за одним – поетичний, театральний, невдовзі – музичний… Проте чи чули ви щось про Фестиваль практичної психології? Між іншим, у нашому місті він проходитиме вже другий рік поспіль…

ІІ ФЕСТИВАЛЬ ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ В М.ЧЕРНІВЦІ

5-6 листопада, 15 корпус ЧНУ ім. Ю.Федьковича, факультет педагогіки, психології та соціальної роботи, (вул. Червоноармійська, 43)

Організатори: Психологічна студія «Стимул», Центр практичної психології і соціальної роботи управління освіти Чернівецької міської ради  спільно з Факультетом педагогіки, психології та соціальної роботи ЧНУ ім. Ю.Федьковича

Контакти: Ірина Толочко (095 337-07-16), Микола Кіщук (050 95-10-654), Альона Головіна (050 733-37-38)

Е-mail: Psifest@i.ua

Подробиці: http://www.orgstimul.com.ua/, http://gestalt.cv.ua/

– Головна ідея фестивалю – зібрати практикуючих майстрів-психологів нашого міста, області, всієї України і не лише, щоби ті приїхали до нас і продемонстрували нам результати своєї праці – найсучасніші технології психології, психотерапії та бізнес-консультування, – розповіла на засіданні чернівецького «Прес-клубу» Альона ГОЛОВІНА, один із організаторів фестивалю, тренер Психологічної студії «Стимул». – Фестиваль орієнтований як на фахівців, які хочуть підвищити свій професіональний рівень, так і на тих, хто просто цікавиться психологією, та хоче професійно й особистісно зростати. Адже сьогодні, коли ми говоримо про сучасну людину, – не можемо не говорити про сучасну психологію.

  На фестивалі також плануються заходи розважального характеру – розіграші призів, ярмарок психологічної літератури, психологічне кіно.

За словами організаторів, психологічний фестиваль, а не, наприклад, конференція чи симпозіум, виник завдяки бажанню продемонструвати його учасникам мінімум теорії і максимум – практики. Саме тому на нього запрошено виключно психологів, які активно практикують, мають глибокий досвід і готові ним ділитися.

– Ми вкладаємо в цей фестиваль ідею дегустації, тобто, кожен учасник має можливість серед десяти, наприклад, запропонованих майстер-класів, які відбуватимуться на певну годину, вибрати той, який його найбільше цікавить, – пояснює пані Альона. – Метафора, ідея цього фестивалю: «Спробуй психологію на смак, зроби своє життя яскравішим». Тобто, ми пропонуємо спробувати на свій смак не тільки різні напрямки, а й різних тренерів. Адже особистість самого тренера надзвичайно важлива, кожен з нас має на якомусь інтелектуальному, на духовному рівні свого майстра, тому наш фестиваль – це саме те місце, де можна його знайти. Це певна можливість зорієнтуватися, хто в нашому місті готовий працювати з людьми в плані психологічної компетенції…

 – Ми запросили на фестиваль якомога більше відомих тренерів, які представлятимуть найпопулярніші зараз у світі психологічні напрямки – психоаналітичний (системно-сімейна терапія), психодраматичний (використання власних творчих здібностей), гештальттерапія (цей напрямок дає можливість людині наблизитись до своїх почуттів, переживань, зрозуміти, відчути, що відбувається з іншою людиною, налагодити стосунки таким чином, щоби вони приносили задоволення) та інші (піскова терапія, казко-терапія, танце-рухова терапія тощо), – зазначила Ірина ТОЛОЧКО, завідувач Центру практичної психології і соціальної роботи управління освіти Чернівецької міської ради. – Окрім психологів, на мою думку, цей фестиваль може бути корисним і цікавим для людей, які хочуть дізнатися про себе, про своє ставлення до навколишнього світу, про свої стосунки з іншими людьми, про перспективу, про майбутнє… Адже, аналізуючи проблеми, з якими звертаються клієнти на консультуванні, і обговорюючи це з колегами, ми дійшли висновку, що зараз, у такий непростий час, – психологічна підтримка людям надзвичайно важлива.

 Загалом організатори психологічного фестивалю у Чернівцях нарахували приблизно 30 практичних психологів, які спроможні за потреби фахово та компетентно допомогти тим, хто цього потребує. Знати «своїх героїв в лице» зовсім не зайве, адже, за словами Валентини РАДЧУК, завідувача кафедри практичної психології педфаку ЧНУ, сьогодні навіть студенти, які ще не встигли отримати базову освіту, але мають надлишок особистих і фінансових амбіцій – чимдуж поспішають відкрити психологічні кабінети, де готові приймати усіх, лікувати усе без винятку й в усіх психологічних напрямках…

 – Яка різниця між лікарем-психотерапевтом та практикуючим психологом?

– Лікар-психотерапевт має право призначати медикаментозне лікування. А практикуючий психолог, психолог-консультант – це та людина, яка працює виключно словом.

 Отож, якщо Вам цікавий Ваш внутрішній світ, Вас приваблює практична психологія, психотерапія та сучасні бізнес-технології, і Ви хочете керувати своїм життям та прагнете особистісного і професійного зростання, готові зустрітись із фахівцями різних напрямків  та течій, знайти свого Майстра – цей фестиваль саме для вас!

Ігор КОНСТАНТИНЮК, «Версії»

 

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *