Міжнародний кінофест у Чернівцях – це подія!

Як відомо, триває 14-й Одеський міжнародний кінофестиваль у столиці Буковини. Та на церемонію його відкриття, що відбулася в Культурно-мистецькому центрі ім. Івана Миколайчука та яку вели акторка Дар’я Трегубова та програмний консультант ОМКФ Алік Шпилюк, не всі гості встигли доїхати. Як зауважила генеральна директорка фестивалю Анна Мачух у кулуарах, добиратися до Чернівців складно, тим паче у воєнний час.

Церемонія ж відкриття розпочали хвилиною мовчання за загиблими у війні, в тому числі – за загиблими внаслідок російського удару по Чернігову. Після цього гості аплодисментами вшанували пам’ять українських кінематографістів, які віддали свої життя, захищаючи нашу країну.

Генеральна директорка фестивалю Анна МАЧУХ, відкриваючи фестиваль, наголосила на важливості культури та її підтримки у складні часи.

 – Ворог доклав і продовжує докладати дуже багато ресурсів та зусиль, щоби показати –  України не існує, а наша культура неважлива. Він використовує кіно як зброю, показуючи світу викривлену інформацію про нашу боротьбу. Знищує нашу культуру всіма можливими способами. Щоби протидіяти ворогу, ми не маємо права зупинятись, ми маємо продовжувати створювати кіно, показувати його українцям та світу! Весь минулий рік ми проводили наші кіноподії за кордоном. Але постійно мріяли повернути фестиваль додому – в Україну. І зараз проводимо його тут, у Чернівцях, — сказала Анна Мачух.

Гостей фестивалю привітав міський голова Чернівців Роман КЛІЧУК:

Звісно, зараз культура є вкрай важливою – зазначив він.– Україну знають в усьому світі. І через кіно, особливо документальне, ми показуємо світу, хто ми є. Я впевнений, що в майбутньому ми знімемо ще сотні фільмів, бо з нашою історією ідей вистачить на століття.

У вітальному слові перша заступниця Голови Чернівецької обласної адміністрації Альона АТАМАНЮК зауважила:

Культура зараз повинна бути на перших ролях. Завдяки вашим фільмам наші західні партнери бачать, що відбувається в Україні. Дякую вам за розвиток нашого кінематографу і за підняття рівня патріотизму.

Із відеозверненням до гостей ОМКФ звернулась президентка Одеського міжнародного фестивалю Вікторія ТІГІПКО.

– Українське кіно як символ мужності та стійкості – це наша ідентичність. І нам потрібно ще потужніше посилювати впізнаваність українського кіно, – зазначила вона. – Головне завдання нашої кіноіндустрії зараз – зробити так, щоб українське кіно залишалося в тренді. Голос українського кіно повинен ставати дедалі міцнішим і гучнішим.

Міський голова Одеси Геннадій ТРУХАНОВ у відеозверненні подякува Чернівцям за те, що підставили своє плече.

Під час церемонії відкриття на сцені було погашено спеціальну марку Одеського міжнародного кінофестивалю, яку розробила «Укрпошта».

Завершилася церемонія показом фільму-відкриття 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю – пригодницько-історичного екшену «Довбуш» режисера Олеся Саніна.

Цього року 14-й Одеський міжнародний кінофестиваль вперше проводиться у Чернівцях. З 19 по 26 серпня в Чернівцях відбуватимуться покази Національної та Міжнародної європейської конкурсних програм, покази спеціальних програм українського та європейського кіно, освітня програма Літня Кіношкола, а також професійна секція Film Industry Office. В Одесі в межах ОМКФ цього року проходили покази спеціальної програми “Знято в Одесі”, а також тривають ретроспективи українських та європейських фільмів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *