Останні декілька днів — суцільні скандали й напруга. Найбільший з них — через ухвалення Радою та підписання президентом законопроєкту № 12414, який фактично знищує незалежність антикорупційних органів. Сам законопроєкт у першому читанні взагалі не стосувався роботи НАБУ і САП, але неочікувано 22 липня його винесли на голосування з поправками, які підпорядковують роботу цих установ генпрокурору. Рада працювала мегаефективно — законопроєкт прийняли, в той же день його підписав спікер парламенту, а відтак і президент. І все це після хвилі обшуків у НАБУ та САП, під час яких виявили «російських кротів».
Хоча президент і пояснив проти ночі на 23 липня, що все це відбувається заради відновлення справедливості, для очищення органів від російського впливу та підвищення ефективності їхньої роботи, комунікація вийшла не дуже зрозумілою. Точніше, її майже не було. Тому люди вийшли на протести, а європейські партнери висловили стурбованість. Громадськість теж закликала ветувати цей закон. І очевидно, що історія ще не закінчилася.
Щоб зрозуміти, які меседжі намагалася донести до глядачів влада і як висвітлювали ці події в телевізорі, «Детектор медіа» промоніторив ефіри Першого каналу Суспільного і телемарафону «Єдині новини». (Читайте матеріал за посиланням). Суспільне давало всебічну картинку і зберігало баланс думок, а от марафон майже проігнорував протести та дуже мало говорив про законопроєкт і його можливі наслідки.Та й експерів Марафон запрошував тільки тих, що упереджено ставляться до антикорупційних органів. Тому й звучали в ефірі Телемарафону фрази на кшталт «Чого ви переживаєте за агентів ФСБ?»
Також Центр досліджень «Детектора медіа» підготував огляд реакцій західної преси та аналіз тез російської пропаганди щодо прийняття цього законопроєкту. Пропаганда, звісно, радіє. Читайте матеріал за посиланням.
А законопроєкт №12320 загрожує свободі слова
За всіма цими подіями трохи відійшов на другий план ще один законопроєкт — №12320, про гарантії адвокатської діяльності, який, на думку багатьох експертів, загрожує свободі слова. 21 липня численні громадські організації закликали президента ветувати закон або Раду скасувати голосування по ньому.
І це лише початок четверга.
За матеріалами «Детектор медіа”