Ін’єкції краси: за та проти

Сьогодні похід до косметолога – необхідна частина життя будь-якої жінки. І якщо раніше дівчатам вистачало масажу і живильних кремів, то сьогодні велику увагу привертає ін’єкційна косметологія – популярний напрямок для невеликого виправлення зовнішності та для того, щоби приховати вікові зміни. Зрештою, і для того, аби жінка відчула себе впевненою. І це вже не просто косметологія, а естетична медицина. Та серед багатьох жінок панує упереджене ставлення до косметичних ін’єкції. Отож по допомогу у вирішенні цієї проблеми ми звернулися до спеціаліста кандидатки медичних наук, доцентки кафедри дерматовенерології Буковинського державного медичного інституту Марини ГАЄВСЬКОЇ:

«Кожен пацієнт, як на мене, повинен знати про всі переваги та ризика, що чекають на нього у разі зупинки свого вибору на таких косметологічних маніпуляціях, як ін’єкції краси.

Головні переваги терапії з використанням ін’єкцій краси:
– згладжування навіть глибоких зморшок;
– багаті цінними речовинами активні інгредієнти;
– безпечна формула;
– прискорення процесів регенерації сполучної тканини дерми;
– тривалість процедури всього лише кілька хвилин, вона безболісна;
– доступна ціна в порівнянні з процедурами інвазивної пластичної хірургії.

Що треба знати про ін’єкційні препарати, які використовуються:
1-а група – це препарати на основі білкових компонентів, у складі яких є ботулінотоксин. Ін’єкція препарату Botox – нехірургічна процедура, спрямована на тимчасове згладжування зморшок. Найчастіше це верхня частина обличчя.
2-а група – це натуральні гель-препарати, які вводяться під шкіру для заповнення складок і зморшок та підвищення її тонусу. Як правило, використовується гіалуронова кислота.

Перевагою ін’єкційних методів є повна зворотність ефектів, оскільки використовувані речовини поглинаються, не залишаючи слідів в організмі. Вони не викликають алергії, що забезпечує високий рівень безпеки для пацієнта.
Вважається, що косметологічні маніпуляції є досить нешкідливим способом підтримувати молодість і красу. Однак і вони можуть призвести до негативних наслідків. Отож тепер поговоримо про них.

Ускладнення після косметологічних процедур
Більшість того, що ми бачимо, як і те, чим рясніє інтернет, є наслідками неправильно обраної тактики лікування або використання сумнівних продуктів. Ускладнення при введенні гіалуронової кислоти можуть трапитися у будь-якого лікаря. Але у пластичних хірургів вони трапляються у рази рідше. Лікарі, проходять спеціалізацію в даній галузі та мають теоретичні знання і досвід, які знижують ризик ускладнень.
Але індивідуальні реакції організму не виключаються і саме тому дуже важливо надати лікарю максимально детальну і достовірну інформацію про ваш стан здоров’я та індивідуальні особливості.
Побічні ефекти після косметологічних процедур можуть виявлятися відразу після процедури або протягом 7-14 днів. Найчастіше це:
Еритема. Почервоніння шкіри, яке розвивається на 1-4 день після процедури. Даний стан не є небезпечним для життя чи здоров’я та являє собою косметичний дефект.
Алергічна реакція. Також може проявлятися у вигляді почервоніння ділянки шкіри в супроводі сверблячки і печіння.
Анафілактична реакція. 3yстрічається вкрай рідко, однак є найбільш небезпечним побічним ефектом. Супроводжується появою почуття нестачі повітря, страху, а також різким падінням артеріального тиску. Без надання медичної допомоги призводить до важких випадків.
Інфекційне ураження виникає при недотриманні гігієни під час процедури; вкрай важливо не проводити контурну пластику одразу після гострої стадії герпесу, це може спровокувати рецидив хвороби, який протікає вкрай важко;
Фіброз – реакція організму на чужорідну речовину. Це стрімке розростання сполучної тканини, що ззовні виглядає, як помітні ущільнення шкіри;
Гранульоми – це ще одна реакція організму, який намагається позбутися сторонньої речовини. У такому випадку формуються маленькі капсули-вузлики;
Некроз тканин може виникнути при пошкодженні судини, її стисненні чи потраплянні в неї філера.
Такі наслідки є дуже неприємними для людини. Аби знизити ризик їх появи, необхідно відповідально поставитися до проведення процедури – розповісти лікарю про всі алергічні реакції або неприємні відчуття, які виникали у процесі або після введення препаратів протягом життя.»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *