Фінансова грамотність дитини – її успішне майбутнє

У житті є три речі, важливі для кожного: здоров’я, любов і гроші. Сьогодні ми поговоримо про гроші: хоча ними пронизані всі аспекти життя людини, говорити про них якось не прийнято…

 

ЧОМУ КЕРУВАННЯ ФІНАНСАМИ Є ОДНІЄЮ З НАЙВАЖЛИВІШИХ НАВИЧОК ЛЮДИНИ У сім’ях, як правило, не залучають дітей до обговорення фінансових питань. Існує хибна думка, що через це вони виростуть матеріалістами. Хоча відсутність фінансових знань призводить до того, що діти не мають чіткого уявлення про світ грошей, про те, як він працює, а це, своєю чергою, призводить до конфліктів з батьками та неготовності дітей до самостійного життя. Наслідком цього стає низька самооцінка , відсутність успіху в житті та кар’єрі. Гроші впливають на фізичне та психічне здоров’я людини і часто саме вони спричиняють розлучення. Та є й інший бік медалі. Гроші – це безпека: дах над головою, стіни, тепло, а також комфорт: їжа, одяг, побут, послуги. Гроші розширюють можливості: без них не можеш подорожувати, бачити нове, не даси пристойну освіту дітям. Одне слово, гроші є тим, що робить добро. Завдяки грошам ми допомагаємо, рятуємо, будуємо, створюємо. Наявна система освіти не відповідає викликам сучасності: ні школи, ні виші не дають потрібних знань з управління особистими фінансами: як вибудувати правильні стосунки з грошима і використовувати можливості фінансового світу. Досвід свідчить, що навчати дітей правильно поводитися з грошима треба вже з початкової школи, адже саме тоді виникають сценарії фінансової поведінки: схильність заробляти, накопичувати, тринькати, вкладати у справу, виманювати в інших, шукати «легких грошей», народжувати бізнес-ідеї – усе це підсвідомо формується саме у 6–10 років. Сучасні діти мають володіти фінансовими знаннями і навичками, усвідомлено і розумно підходити до управління особистими фінансами і правильно використовувати наявні фінансові інструменти, бути готовими і фінансово стійкими до різних фінансових криз. Адже щодня увагу дітей привертають яскрава реклама у ЗМІ, спокусливі акції в Інтернеті, швидкі покупки через мобільні додатки, інформація про банківські послуги з пропозицією миттєвого кредиту. Як протистояти цьому? Саме фінансова грамотність навчить приймати правильні рішення і нести за них відповідальність. Фінансово грамотна дитина потенційно виросте у фінансово грамотного дорослого, а це значить, що в майбутньому вона та її родина будуть успішнішими в житті з точки зору фінансів,порівняно з іншими. Що більше буде фінансово грамотних, благополучних і успішних людей, тим стабільнішими та успішнішими будуть суспільство і країна в цілому

ЧОМУ ВИ ЧАСТО ЧУЄТЕ ВІД ДИТИНИ «КУПИ ЩОСЬ…»

Відповідають за рівень фінансової грамотності дітей перш за все батьки. Своїм прикладом вони змалку вчать дитину, передають накопичений досвід і знання. Але, на жаль, не всі батьки володіють знаннями з управління особистими фінансами. Іноді ж у життєвій метушні батьки просто не встигають розповісти дітям, як управляти грошима. Статистика свідчить: діти мільйонерів, які створили свій капітал самостійно, у 87% випадків втрачають нажите батьками в першому ж поколінні. Окрім того, дорослим складно пояснити дитині, що таке електронні гроші, інтернет-платежі, кредити, депозити, фінансові піраміди тощо. Часто батьки стикаються із тим, що дитина постійно просить купити «що-небудь», не цінуючи того, що вони роблять для неї. Це також риса фінансової неграмотності. Діти не володіють інформацією, вони не бачать повної картини фінансів. Вони бачать окремі шматочки: мама вставила картку в банкомат і легко отримала гроші, в магазині провела карткою – і купила те, що необхідно. Все легко й просто. І в дитини виникає нерозуміння: чому батьки не хочуть виконувати мої забаганки, якщо все так просто? Необхідно зібрати ці окремі шматочки в одну загальну картину, щоби дитина розуміла, як відбуваються процеси з грошима. Виховати в дитини правильне ставлення до грошей не менш важливо, ніж навчити її правил поведінки, адже люди, незалежно від віку, щодня стикаються з грошима. Уміння правильно розпоряджатися своїми коштами не приходить саме, його слід розвивати, і таку звичку необхідно закласти в дитинстві. Грамотне розпорядження кишеньковими грошима з дитячих років дає досвід планування особистого бюджету, готує до майбутньої відповідальності до особистого бюджету.

«АБЕТКА ГРОШЕЙ» – ФІНАНСОВА ШКОЛА ДЛЯ ДІТЕЙ

Щоби допомогти батькам сформувати в дітей картину світу фінансів, навчити правильно розпоряджатися грошима, створений навчальний проєкт «АБЕТКА ГРОШЕЙ», схвалений та рекомендований Міносвітою. Головне його завдання – підвищити рівень фінансової грамотності дітей, а через дітей і рівень фінансової грамотності батьків. У Чернівецькій школі фінансової грамотності «Абетка грошей» програми розроблені для різних вікових груп дітей й адаптовані під навколишню дійсність. Вони мають всю необхідну інформацію, яку діти можуть використовувати в реальному житті. Заняття проводяться у вигляді тренінгів з використанням новітніх технік, ігрових методик, інтерактивних і event-технологій за авторською методикою, розробленою успішними бізнесменами, фінансистами, викладачами і психологами. Курси передбачають три ступені навчання: від базових знань до практичних навичок. Завдяки методиці «Абетки грошей», у дитини зростає повага до праці батьків, вона починає цінувати те, що роблять для неї та дають їй батьки, в неї формується впевненість у собі, відповідальність, виникає розсудливе ставлення до грошей і вміння витрачати розумно, вона навчається дотримуватися правил, приймати рішення, брати на себе відповідальність. У дитині виробляються корисні фінансові та особисті звички, які готують її до успішного самостійного життя . Хіба це не стимул записати дитину до цієї школи? Ці курси фінансової грамотності працюють у Club Indigo Chernivtsi. Їх можна знайти у cоцмережах: Instagram – abetkagroshey.cv; Fb: https://www. facebook.com/AbetkaGroshey/. Навчання можe проходити онлайн. – Ми вже відчули користь від такого навчання, – каже керівниця Фонду «Нова сім’я» Тетяна БЕРЕЖНА. – Чимало наших вихованців пройшли всі 3 курси і змінили свої погляди не тільки на гроші, а й на життя. Бо й воно у них кардинально змінилося. Тому на серпень ми готуємо літній табір на цю тему. Записати дитину на курси фінансової грамотності «Абетка грошей» і дізнатися про умови занять можна за телефоном: +38(066)506-08- 44. Алла, адміністратор.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *