Електронні петиції громадян

Люди хочуть мати зброю, ввозити авта без мит  – і поміняти Яценюка на Саакашвілі

Про це свідчать електронні петиції громадян,  що з’явилися на сайті Адміністрації президента. Та й у Чернівцях також уже розпочалося створення електронної платформи для петицій. Тож впливатимемо на рішення влади?

Люди хочуть мати зброю:

Зокрема, протягом 6 днів Асоціація українських власників зброї зібрала 25 тисяч голосів за те, щоби громадянам України дозволили мати в користуванні короткоствольну зброю для власного захисту, своїх родин та цілісності держави. Опір легалізації зброї, за словами експертів, чинять народні депутати, які й без того добре захищені й озброєні. Принаймні 70% із них мають нагородну зброю.

– Водночас ці звернення-вимоги до Президента, зрештою, поки що нічого не значать, – зауважив керівник проекту «Електронні петиції – інноваційний інструмент залучення громади Чернівців до прийняття рішень» Микола ЛЯХОВИЧ під час презентації проекту. – Адже вносити зміни до Конституції – це прерогатива Верховної Ради. Та все ж електронні петиції після прийнятих змін до Закону України «Про звернення громадян» перетворилися на доволі потужний інструмент впливу на владу й залучення громадян до прийняття рішень.

зброя

Річ у тім, що протягом двох років, які минули після запровадження електронних петицій, ніхто про них нічого доброго не чув. Усім відомо, як реагує влада на звернення до неї – кладе листи під сукно чи у довгий ящик. Зміни ж до закону «Про звернення громадян» дозволили збирати електронні петиції, звернені до влади, на сайтах громадських об’єднань і організацій, а відтак вимагати реагування на них.

Поштовхом до нинішньої ініціативи чернівчан став «Фейсбук», тим паче, що після Майдану там організувалася група «Чернівчани», яка повідомляла місцевій владі про побачені в місті негаразди, скажімо, відкритий люк.  Він фотографувався і відправлявся на сайт міськради – і вже остання вирішувала, реагувати їй на це чи ні.

– Тепер ситуація суттєво змінилася, – наголошує один із керівників ініціативної групи із запровадження електронних петицій в Чернівцях та громадської організації «Буковинська агенція регіонального розвитку» Микола Ляхович. – Влада зобов’язана розглядати петиції у короткий термін. А Чернівці, до слова, стануть першим регіональним центром України, де запрацюють електронні петиції. Бо від початку вересня стартував проект «Електронні петиції – інноваційний інструмент залучення громади до прийняття рішень». Його мета – збільшити вплив громади міста Чернівці на органи місцевого самоврядування, а також забезпечити участь людей у прийнятті рішень шляхом використання комунікаційної онлайн-платформи та впровадження механізму електронних петицій.

У рамках проекту активісти готують нормативну базу про електронні петиції у Чернівцях, тобто розробляють Положення про них – із наступним їхнім затвердженням. Активісти вже розпочали створення відповідної електронної платформи для цього.

Чернівці – наше місто. І як нам у ньому жити – вирішувати нам, чернівчанам.

Наступного вівторка, 15-го вересня, о 18.00 у конференц-залі бізнес-центру «Інтерсіті» (вул. Шевченка, 28) відбудеться публічне обговорення проекту «Положення про електронні петиції в м. Чернівцях». На захід запрошуються громадські активісти, держслужбовці, журналісти та всі небайдужі мешканці міста.

Інформацію про наступні заходи в рамках проекту можна отримати за електронною адресою: bard.cv.ua  

Контактні особи: 0506612939 – Микола Ляхович, 0954900504 – Тарас Прокоп.

 

Людмила ЧЕРЕДАРИК, «Версії»

Чернівчани, долучаючись до створення електронних петиції, ви залучаєтеся не тільки до активного обговорення проблем міста, але й їхнього вирішення.

Чернівці

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *