Юрій Антонюк з мамою і сестрою
Він носить власноруч вишиті вишиванки елегантно й шанобливо, поєднуючи захоплення вишивкою з професійним досвідом кравця-модельєра. Від такого поєднання його імідж, як часто тепер кажуть, завжди сучасний і «проситься» до наслідування. На цьому наголошували численні гості персональної виставки молодого майстра Юрія Антонюка «Вишивання долі», розгорнутої в Чернівецькому краєзнавчому музеї.
Від дитячих робіт до розкішних чоловічих і жіночих сорочок та сучасних аксесуарів з використанням вишивки (краваток, метеликів, гарасівок) проілюстрував Юрій Антонюк свій шлях сходинками майстерності.
– У краєзнавчому музеї його твори представлені не вперше, – наголосила науковий співробітник музею Євдокія Антонюк-Гаврищук. – Кілька років поспіль майстер бере участь у колективних виставках музею до чергової річниці від дня народження буковинського художника-орнаменталіста Георгія Гараса.
З виступів гостей – педагогів й студентів училища легкої промисловості, де навчався Юрій Антонюк, наставника й друга – Заслуженого майстра народної творчості Михайла Покиданця, директорки рукодільної мережі «Санта» Одарки Кучерявої, працівниці «Санти» – майстра з пошиття одягу Лілії Федько, вишивальниць, членів клубу «Вишиваний дивотвір», Юркових найдорожчих – мами й сестрички, наукового співробітника Чернівецького художнього музею Лариси Курущак, музикознавиці Нелі Марковської постав багатобарвний портрет молодого майстра – цілеспрямованої людини, яка не зупиняється на досягнутому.
Олена ЧАЙКА, фото автора.