Доки політично стурбовані у соцмережах і домогосподарки на кухнях ламають списи навколо «проблеми», чи мала право під час війни співати «донька Арсенія» (йдеться про дочку прем’єр-міністра Яценюка Софійку, яка брала участь у вокальному телеконкурсі «Голос країни. Діти» на «1+1»), інший буковинський Арсеній без зайвого пафосу, скромно, але впевнено пройшов відбірковий тур у цьому телешоу. 13-річного мешканця Шипинців на Кіцманщині Сєню Данилюка обрала «всліпу» для подальшої участі в шоу тренерка Тіна Кароль.
Арсеній Данилюк співає, скільки себе пам’ятає. Спочатку його зовсім малим привозили на візочку до церкви, де батько – священик, а мама співає в церковному хорі, і він лише слухав спів хору. А далі почав підспівувати. Від 6 років займається у вокальній студії «Вікторія» в Івана та Людмили Гатричів. Щотижня має заняття з вокалу та в ансамблі, а ще грає на сопілці, трубі й фортепіано. По неділях і святах співає у церкві. Каже, що співати зовсім не важко. «А от у школі вчитися – важче», – зітхає, хоча й скаржитися на нього вчителям – гріх: він у рідному 8-му класі «твердий хорошист».
До цього моменту його творче зростання дуже нагадувало історію відомого італійського виконавця Робертіно Лоретті, який теж почав співати від 6 років – і так само у церковному хорі, а відомим став саме у підлітковому віці, коли в 13-ть переміг у конкурсі на італійському радіо. Слава Робертіно сягнула навіть Радянського Союзу, куди 15-літня зірка приїжджала з гастролями, і тоді з усіх вікон лунав звук ангельського голосу: «Джамааааааайка!»
Арсеній Данилюк на конкурс «Голос країни. Діти» прийшов також з ангельським голосом і з «Джамайкою». Заявку на конкурс за нього відправив викладач, він же обрав і пісню для конкурсу. Юний виконавець вивчив її ще раніше, але вподобав не зразу, оскільки не дуже легко давався текст незнайомою мовою. Та наполегливість, працездатність і удача зробили своє діло: до хлопчика з ангельським голосом обернулася Тіна Кароль, потрапити до команди якої він саме й мріяв.
– Трохи хвилювався під час виступу, – зізнається. – Перед виходом на сцену перехрестився, щоб усе було добре. Старався, співав насамперед для глядачів. Звісно, надіявся, що до мене тренери таки обернуться. Та коли Тіна Кароль обернулася – це стало для мене несподіванкою, бо вже майже доспівав пісню. Від радості трохи навіть сфальшивив у кінці. Тим більше, що на «Голосі» співав не зі звичною фонограмою, бо там її замінили на іншу.
Перше випробування хлопчик пройшов мужньо. Мама пишається ним і жартує, що недарма дала йому таке ім’я: адже воно походить з давньогрецької мови і означає «мужній». А ще, крім маленької перемоги, здобув автограф «зірки»: Тіна Кароль на прохання Арсенія написала кілька слів просто на… гіпсі, в якому на той час була його зламана рука. Тепер гіпс уже зняли, але він як дорогий сувенір зберігається у шафці і демонструється як музейний експонат. На ньому сердечко і напис: «Чекаю»
Зараз Арсеній переживає сплеск популярності. Його успіх відзначають друзі і вчителі, журналісти приїжджають, аби взяти інтерв’ю, а сторінка «в контакті» множиться френдами…
– Приймаю у віртуальні друзі всіх, хто пропонує дружбу, – розповідає Арсеній. – Щоби не думали, що я зазнався.
Хоча насправді в цій родині важко зазнатися. Мало того, що всі голосисті і співучі – і батьки, і обидві старші сестрички Арсенія. Та ще й одна з них, Валентина, свого часу була учасницею і переможницею різноманітних вокальних конкурсів, навіть двічі брала участь у дитячому «Євробаченні». Тож якщо зауваження до виконання молодшого брата висловлює цілком професійні – і хлопчик до них прислухається.
Милий та усміхнений, Арсеній не лише дуже щирий на сцені, перед глядачами, а саме таким є і в повсякденному житті. Мама Оксана розповідає, що хлопчик в усьому допомагає по господарству, привітний і товариський з однолітками, відкритий у спілкуванні. Тішиться знайомству з іншими дітьми-учасниками шоу: «Мені було б без них страшно. А так – ми подружилися».
«Колекціоную машинки, – розповідає про хобі. – Найбільше подобаються «Субару». У нас і справжня машина – цієї марки. І я вже вмію водити». А доки кермувати автівкою не дозволяє вік, кермує велосипедом.
А ще – молиться. Щоранку. За свою родину, за здоров’я живих, за упокій душ померлих. І обов’язково – за мир. А всі рідні, близькі і знайомі сподіваються, що коли до Бога звертається такий ангельський голос, то Господь обов’язково почує.
Маріанна АНТОНЮК, «Версії»
Думок на тему “Співочі Шипинці мають власного Робертіно Лоретті”
Арсеній ти мені дуже подобаєшся і хочу щоб ти відповів на декілька моїх запитань вк.Тому будь ласка напиши мені підписана я Зоряна вільченко