Відкриття виставки «ЗОЛОТІ АРАБЕСКИ» арт-студії «Музеум» відбулося 15 листопада у приміщенні Чернівецького художнього музею.
чи ж думала тоді ота грекиня,
що він пливе уже в двадцятий вік?!
Він плив до Скіфів. Човен був надійний.
Ліна Костенко «Скіфська Одіссея»
Світи, формати, шляхи, якими ми крокуємо, перетинаємо, зосередилися в новому мистецькому проекті «Золоті арабески». Художники, які працюють у різних стилях, жанрах і техніках поділилися своїми творчими досягненнями, поглядами та інтерпретаціями. Романтичними, подекуди амбіційними, сміливими, уразливими та іноді несподіваними. На відкритті виставки говорили і про золотий перетин, поетичний настрій, ліризм, певний символізм. Зазначу від себе, що контрастність світла і тіні – еквівалент не стільки реальності, скільки почуття… І у кожного художники свій колір мрії. І кожний прагне відкритий свій чистий колір. Це надзвичайно цікавий процес. І не тільки в живопису.
17 художників.
17 світів.
І світ Олени Михайленко, яка відкрила і об’єднала ці творчі таланти у неповторну мистецьку пектораль, яскравий ланцюжок, продовжує надихати до творчості, до нових пошуків.
Ілюзія простоти…
Вам і не запропонують окуляр Гюйгенса, Гершеля чи Кеплера, просто Маріанна Акостакіоає додасть ще одне віддзеркалення. І вам нічого не лишиться, як зазирнути. Десь усередині може ховатися не тільки золото пустелі…
А ось золото скіфів для Наталії Гаврилець – не тільки легенди, витончені та унікальні прикраси, багата інкрустація, міфічні грифони, сирени, магічна історія, а це поєднання минулого, скіфських традицій, сарматського мистецтва, сучасних мотивів…
Лінії, точки, що мерехтять, святяться, пливуть, комбінуються у образні фігури не були несподіваними. Юлія Шелифіст дарує своїм шанувальникам традиційні образи і одночасно у своїх інсталяціях можливість відчути навіть аромати осені.
М’які та гнучкі арабески, протиставлення уявного і реального у портретах, що поєднали східні традиції, ритм танцю, представила для виставки Олена Афанасьєва.
«Карпатські сюжети, особливо «Романтика гірського озера» привернули мою увагу», – ділиться своїми враженнями Наталія Куконіна в розмові з художницею.
– Ви продовжуєте традиції реалізму. Ваші реалістичні сюжети актуальні, а яскрава палітра кольорів дихає імпресіонізмом. Таке враження, що Ви продовжуєте традиції І.О. Холоменюка.
– Для мене цікава творчість Івана Холоменюка. Пейзажі Петра Левченко мають для мене свою дивовижну гармонію. І також мене вабить творчість Сальвадора Далі, людини, яка людина крокувала наперекір існуючих традицій, стилів і канонів. І створила власний унікальний стиль.
Вирушаємо далі…
Виставка триває до 26 листопада.
І кожний художник подарував нам свій яскравий і неповторний світ.
Тетяна Спориніна,
фото автора
4 коментарі “Неповторний світ художника… Відкриття виставки «Золоті арабески»”
Це – миті прекрасного, світлого, ясного!!!
Яка талановита наша Буковина! Спасибі художникам, організаторам виставки, автору статті за позитивні емоції і красивий репортаж!
Приятно осознавать, что так много талантов в нашей стране и людей творческих, умеющих рассказать о них!!
Чудова виставка!!!!!Всi учасники-молодцi!!!Добре знаю одну з учасниць-Марiанну Акостакiоае.Побачивши ii колекцiю виробiв,я була приемно вражена!!!!Молодчина-так тримати !!!!
надзвичайно приємні враженя після виставки…
безмежно вдяна за такі чудові емоції…
…за картини, композиції і спілкування!
дуже щирі, відкриті, привітні, а головне – талановиті юні митці!
феєрверк позитиву!
дякую!