Ні, тут ріс не каштан. Тут росла липа. Точніше тут підряд росли чотири липи. Тепер від них лишилися тільки пеньки.
Озеленення для благоустрою міста має велике значення. Дерева, в першу чергу, захищають нас від пилу і шуму. Вони значною мірою впливають на формування мікроклімату в місті, це стосується теплового режиму, вологості і ступеню рухомості повітря. Зараз всі чернівчани жаліються на те, що влітку немає чим дихати у місті, підвищена вологість, пекуче, загазоване повітря завмерло і висить. І це вплив не зміни клімату, а зміни нашого відношення до Природи. Людина в давнину визнала її перевагу і ототожнював з богами. Слов’яни мали священні гаї і поклонялися старим ясеням, дубам, липам, ліщині… Святобор – один з верховних лісових владик в слов’янській міфології. Святобор – уособлення вічно живої природи. Всі свої володіння враз він може оглянути і вдень, і вночі, тому не світляки миготять в нічній темряві – то світяться вогняні очі Святобора…
Тепер інший час, інші боги, інші цінності, тепер світяться рекламні вогні, фари машин і майже щовечора ще й вибухають ресторанні феєрверки…
Але в будь-якому місті існує система озеленення сучасного міста. Одним з нововведень є «контейнерне озеленення», коли дерева ростуть у великих діжках. А про те, як їх не поливають, видно по змарнілим кущам та деревцям. Я вже не говорю про весняну кастрацію ( очищення) дерев – https://versii.cv.ua/pohlyad/ne-rush-ne-rush-ne-rizh-ne-ubivaj-mavka/16616.html . А, наприклад, на місце де росли розкішні дерева, вмонтовують бігборд з фотографією дерева. І запевняють, що треба вірити в майбутнє.
На місці чотирьох дерев, що росли тут, у центрі міста, на вулиці Головній, у двох стоять бігборди, а два чекає на могильну плиту у вигляді бігборда з черговим цинізмом.
Вибачте, Дерева!…
Ще про страчені дерева
за посиланням – https://versii.cv.ua/pohlyad/ne-rush-ne-rush-ne-rizh-ne-ubivaj-mavka/16616.html
Тетяна Стрільчик, «Версії»,
фото автора
2 коментарі “Бігборд на могилі дерева… або «З вірою про майбутнє»…”
Шкода що таке відношення до природи.
“з вірою в майбутнє…”
печально