Фіксовані ціни віднині на контролі у податківців та споживачів

Податківцям надали право здійснювати контроль за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін.

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що відповідно до Закону України від 01 квітня 2022 року № 2173-IX, який набув чинності від 17.04.2022 року податківцям надано право здійснювати контроль за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) шляхом проведення фактичних перевірок. На сьогодні постановою КМУ від 18.03.2022р. № 311 встановлено, що торговельна націнка на товари, що мають істотну соціальну значущість, не повинна перевищувати 10 відсотків.

Зокрема, фактична перевірка проводиться за наявності хоча б однієї з таких підстав:

* отримання у встановленому законодавством порядку від державних органів або органів місцевого самоврядування інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення;

*письмове звернення покупця (споживача), оформлене відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Під час проведення фактичної перевірки податкові органи мають право отримувати від суб’єктів господарювання документи та/або інформацію, які підтверджують вартість придбання товару, що є предметом перевірки.

Однак, приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій буде Держпродспоживслужба на підставі актів, складених за результатами фактичних перевірок, проведених податковими органами.

У податковій службі області закликають суб’єктів господарювання різних форм власності здійснювати підприємницьку діяльність виключно в правовому полі.

 Марія Коцим’юк, завідувачка сектору комунікацій Головного управління ДПС у Чернівецькій області

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.