Сім повнометражних кінострічок увійшли до Міжнародної європейської конкурсної програми XIV Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться у Чернівцях протягом 19-26 серпня.
Як повідомляється на фейсбуксторінці Odesa International Film Festival, за нагороди змагатимуться стрічки з таких країн, як Франція, Україна, Швеція, Норвегія, Ізраїль, Німеччина, Латвія, Румунія, Польща, Італія.
Міжнародна європейська конкурсна програма представить:
«Батьківщина»
Режисери: Олександр Міхалкович, Ганна Бадзяка
Продюсери: Маріо Адамсон, Ешлі Дж. Сміт, Аніта Норфолк, Олександр Міхалкович
(Швеція, Україна, Норвегія)
2020 року військова практика Білорусі насильницьких знущань, тортур і вбивств призовників, яку застосовували як засіб контролю, призводить до спалаху невдоволення серед населення.
«Валерія виходить заміж»
Режисер: Мікаль Вінік
Продюсери: Аелет Каіт, Амір Харель, Володимир Яценко, Анна Яценко
(Ізраїль, Україна)
Валерія, молода дівчина, приїжджає з України до Ізраїлю, щоби зустрітися зі своїм майбутнім чоловіком, з яким вона має одружитися за домовленістю в Інтернеті. В аеропорту Валерію зустрічає її сестра Христина зі своїм чоловіком, яка вже деякий час живе в Ізраїлі і вийшла заміж так само за домовленістю. Христина задоволена своїм життям і хоче того ж для своєї сестри. Але протягом дня у Валерії з’являються сумніви…
«Дивертисмент»
Режисер: Марі-Кастіль Менсьон-Шаар
Продюсери: Марк-Бенуа Креансьє та Олів’є Ґастінель
(Франція)
Класична симфонічна музика – це все для 17-річної Захії Зіуані та її сестри-близнючки Феттуми. Але через своє походження вони змушені виборювати свої мрії у 1995 році – стати диригенткою оркестру та віолончелісткою. Рішучість, пристрасть та сміливість приводять сестер до рішення створити власний оркестр «Divertimento».
«Правило двох стін»
Режисер: Девід Гутник
Продюсери: Ольга Бесхмельниціна, Сем Бісбі, Стейсі Райс
(Україна, США)
Це інтимний погляд на війну в Україні очима українських митців, які залишаються у своїй країні, щоби творити мистецтво як зухвалий акт перед обличчям агресії. Фільм представляє вторгнення в Україну як війну пам’яті, ідентичності та правди. Використовуючи живу музику, живопис, вуличне мистецтво та сам акт створення фільму, він має на меті висвітлити психологічні кризи: як піти до ресторану чи бару серед майже постійного звучання повітряної тривоги та ракетних ударів; як реагувати та чинити опір, дотримуючись ритмів щоденного життя.
«Сестри»
Режисер: Лінда Олте
Продюсер: Матис Кажа
(Латвія, Італія)
Анастасія та Діана – дві сестри, які живуть у латвійському дитячому будинку. Вони дізнаються, що їх хоче удочерити американська родина. І якщо Діана не може дочекатися переїзду до Штатів, то Анастасія не в захваті від ідеї покинути рідний дім. Коли в їхнє життя повертається біологічна мати Алла, Анастасія робить усе, щоб налагодити з нею стосунки, але в Алли інші плани.
«Ссавці»
Режисер: Себастьян Михайлеску
Продюсери: Діана Парою, Ада Соломон, Ева Пущинська, Ніна Фрезе
(Румунія, Польща, Німеччина)
Людина на межі втрати контролю відкриває світ дивних ритуалів і тривожних спільнот, аж поки не починають стиратися межі між реальним і сюрреалістичним.
«Червоне небо»
Режисер: Крістіан Петцольд
Продюсери: Флоріан Кернер фон Густорф, Міхаель Вебер, Антон Кайзер
(Німеччина)
Невеликий будинок для відпочинку на березі Балтійського моря. Дні спекотні, дощу не було тижнями. Збираються четверо молодих людей — старі й нові друзі. Коли висохлі ліси навколо них починають спалахувати, загострюються й емоції між ними. Щастя, хіть і любов поєднуються з ревнощами, образами та напругою. А ліси тим часом горять. І незабаром полум’я дістанеться компанії друзів.
Переможці Міжнародної європейської конкурсної програми визначаються в номінації «Найкращий європейський повнометражний фільм». Оцінювати конкурсні фільми буде Міжнародне журі, склад якого оголоять незабаром.