На Буковині мобільні групи перевірили всі укриття : кожне шосте непридатне

Ця робота – перевірка укрить –  справа не одного дня. Втім, як відомо, вона розпочалася лише після того, як у Києві сталася трагедія і біля зачиненого укриття загинули люди, серед яких була й дитина. Та, зрештою, якщо відверто, подібне нехлюйство влади у ставленні до своїх прямих обов’язків дратує мене здавна, оскільки  воно давно стало закономірністю. Влада ж бо живе, так би мовити, на Олімпі, а решта людисьок тут, на грішній землі…

До слова, мобільні групи створені з представників Національної поліції, ДСНС та органів місцевого самоврядування. Наскільки я розумію, вже оглянули всі без винятку захисні споруди цивільного захисту. Бо, зрештою, час уже минув і звіт щодо їхнього стану та доступності уже мав би лежати, як обіцялося, на столі міністра внутрішніх справ України.
А поки що до уваги краян така інформація: за даними начальника управління цивільного захисту населення Чернівецької ОВА Олексія Гайдая, в Чернівецькій області зареєстровано 1785 захисних споруд. Але 300 з них, тобто кожне 6-те, є непридатним для використання.
– Стан готовності укрить різний, – повідомив під час брифінгу посадовець. Він запевнив також, що спочатку військової агресії вони були у значно гіршому стані, ніж зараз. Та нині їх уже привели до ладу: вичистили, провели комунікації і, навіть, частково  інтернет. А 300 непридатних захисних споруд поки що списувати не планують.
Зокрема, Олексій Гайдай зауважив: «Маємо приблизно 300 захисних споруд, в яких зруйновані комунікації ще з часів Радянського Союзу. Їх неможливо використовувати, бо вони вологі, затоплені. Є такі, що впродовж 20 років постійно підтоплювалися грунтовими водами. Ми їх не списували, бо у воєнний час можуть знадобитися приміщення. Крім того, це складна процедура. Але після війни плануємо це зробити».
За словами начальника управління цивільного захисту населення, Буковина має один із найвищих відсотків щодо кількості укриттів.
– Звісно, у Чернівецькій області не може 100% населення укритися у захисних спорудах, тому що їх недостатня кількість. Але якщо по Україні можливість укриття населення в середньому складає від 10 до 12%, то у нас відсоток укриття доходить до 20%, – наголосив Олексій Гайдай. Він також розповів, що Чернівецька ОВА вивчає питання стосовно встановлення тимчасових мобільних укрить на зупинках у Чернівцях.

«Обласна державна адміністрація та управління цивільного захисту отримало дві комерційні пропозиції від двох підприємств, які розробили тимчасові мобільні укриття. Вони зараз повинні бути сертифіковані і відповідати вимогам державних будівельних норм. Якщо ми визначимося, що вони є ефективні, сертифіковані і будуть приносити користь, тоді розглянемо питання фінансування таких захисних споруд та їхнього встановлення», – повідомив Олексій Гайдай.
Тимчасові мобільні укриття мають два види. «Їх, приміром, можна встановлювати не лише на зупинках, а й у закладах освіти, де не вистачає місць для укриття учнів. Мінімальна вартість такого укриття від 2,5 млн грн до 8 млн грн, залежно від місткості – на 20 осіб чи на 50 осіб», – пояснив Олексій Гайдай.
Водночас у Чернівецькій ОВА вважають, що доцільніше провести роботу зі збільшення додаткових укрить по місту, щоби не витрачати зайвого із бюджету.

Та, як на мене, варто звернути увагу на мобільні укриття окремим керівникам шкіл. Бо на моє глибоке переконання, шкільний коридор без вікон, де годинами перебувають учні деяких шкіл під час тривоги, – це не справжнє укриття, а звичайнісіньке блюзнірство. Та, на жаль, керівництво міста іншої думки…

Людмила Чередарик  

 

 

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *