В ООН відреагували на погрози Путіна застосувати ядерну зброю

Заступник генерального секретаря ООН – високий представник з питань роззброєння Ізумі Накаміцу нагадав Росії, що з ядерною зброєю не буває переможців, а лише жертви.

Як передає Укрінформ, про це він написав у Твіттері.

«Підвищення Російською Федерацією рівня ядерної боєготовності тільки збільшує ризик катастрофічного прорахунку. З ядерною зброєю не буває переможців. Тільки жертви. Заради нашої безпеки терміново необхідні стриманість, деескалація і зниження ризику», -йдеться у дописі.

Раніше в неділю постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила в інтерв’ю CBS News, що рішення президента Росії Володимира Путіна привести в бойову готовність сили ядерного стримування країни являє собою ескалацію агресії, яка «абсолютно неприйнятна».

Вона також сказала, що «не здивована» тим, що Путін перейшов до підготовки ядерних сил Росії, оскільки він «випробував усі можливі засоби, щоб налякати світ своїми діями».

«Це просто означає, що ми повинні активізувати наші зусилля тут, в Організації Об’єднаних Націй, і в інших місцях, щоб притягнути його до відповідальності», – додала Томас-Грінфілд.

За її словами, Путін повинен припинити свої агресивні дії щодо України. «І ми будемо продовжувати тут, в ООН, і в усьому світі використовувати всі можливі важелі, наявні в нашому розпорядженні, щоб викрити його дії», – зазначила Томас-Грінфілд.

Як повідомлялося, Путін наказав своїм військовим керівникам перевести російські сили ядерного стримування в «особливий режим бойового чергування», посилаючись на «агресивні заяви» членів НАТО і масштабні санкції США й західних лідерів, накладені на нього та російські фінансові установи.

Джерело: Укрінформ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *