29 вересня 2022-го у Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилася персональна виставка київського художника Андрія Жукова. У музеї на виставці представлено 32 роботи різного періоду творчості під спільною назвою «Квінтесенція». На виставці можна побачити живописні полотна та роботи на металі.
Жуков Андрій Сергійович народився в 1972 році в місті Києві. Мистецьку освіту здобув в Видавничо-поліграфічному інституті Національного технічного університету України «КПІ». Крім станкового живопису займається настінним розписом, декоруванням, працює з металом і бетоном, створює авторські маски і захоплюється художньою фотографією. Від середини березня 2022-го художник живе і працює в Чернівцях.
«Сонячний бик«… Бик – символ бога Землі, плодючості, сили Сонця, працелюбності, фізичної сили, здоров’я… Бик – символ Місяця. Серп півмісяця асоціюється з рогами бика…
Чернівці саме те місто, де Андрій Жуков почувається комфортно, затишно, «атмосфера спонукає до творчості і надихає…».
«Воронячі черевики»… З глибокої давнини закарбувалося: ворон − нечистий птах, він вважається лиховісником, провісником біди. Ворон, ворона – символ провісника горя, страждань, смерті, пророцтва… Які ці ворони? Добрі, лихі? Похмурі і мудрі, найрозумніші …
«Райський цвіт». Така сакура милує чернівчан весною на площі Філармонії.
Художник Андрій Жуков подякував всім захисникам України, воїнам ЗСУ за кожну хвилину нашого життя. «…Герої, які не повернуться, завжди будуть з нами. Україна завжди була, вона є і буде. Слава Україні! Героям слава!»
Художник Андрій Жуков спілкувався з глядачами, відповідав на запитання гостей виставки, розповів про технологію робіт на металі. Будь-який метал, виготовлений із заліза або сплавів, що містять залізо, ми знаємо, буде іржавіти при достатньому впливі кисню та вологи. Забарвлення іржі теж змінюється з часом. І може змінюватися і сама картина до певного моменту. Це визначає сам художник – хімічно перетворити іржу на вже нержавіючу поверхню…
Навіть цифрове фото піддалося розшаруванню чи то від ефіру, чи містичних властивостей заліза…
Дякуємо Андрію Жукову за цікаву виставку, за світлу і темну енергію, за ефір, за бажання досліджувати Ferrum, за цікаві винаходи, символи і натхнення…
©Тетяна Спориніна,
фото автора