Інтернет-таблоїди оприлюднили перелік найбільш значущих, на думку експертів, подій року, що минув, у номінаціях:
Досягнення року
- Найбільше з них – Україна ратифікувала договір про вступ до СОТ. «За» проголосували всі фракції, крім комуністів. Україна йшла до цього 15 років.
- Іншим досягненням є визнання Європарламентом факту, що Голодомор – злочин проти людства. Про це йшлося в резолюції, схваленій на засіданні у Страсбургу.
- 425 депутатів ВР схвалили Закон «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» стосовно реклами тютюну та алкоголю. Тож від 1 січня в Україні заборонено рекламувати алкоголь і тютюн. Щоправда, з телевізора досі чути «Горілочка – там, де весело».
- А ще виявилося, що Україна повернула собі славу житниці Європи і зібрала 54 млн. т зернових, що у 1,5 рази більше врожаю 2007 року.
Фіаско року
- Найбільша невдача цілком прогнозована – криза. В Україні наслідки «фінансового цунамі» відчутніші, ніж в інших країнах: ми зайняли непочесне перше місце у світі з падіння фінансового ринку – практично на 60%.
- Не менший «облом» – не вдалося налагодити діалог з Росією, особливо в галузі енергобезпеки, зокрема, постачання газу. Сюди ж відносять інтервенцію Росії до Грузії, що ускладнило російсько-українські відносини. Українська влада не спромоглася зайняти нейтральну позицію і підтримала у цьому конфлікті Грузію.
- Третім у непочесному рейтингу став розпад помаранчевої коаліції і «плідна» робота нардепів. Без коментарів.
- Наступний провал – Україна втратила шанси отримати ПДЧ і не наблизилася до Євросоюзу. Не допомогли навіть ролики про Україну, на які витратили $2,5 млрд.
- Ще мінус – Тимошенко програла перевибори мера столиці, які сама ж ініціювала. Офіційно з держбюджету виділили на цю виборну кампанію 16,5 млн грн. Експерти ж оцінили передвиборні перегони у $100 млн. У підсумку: задоволений Черновецький, а чергові мільйони витрачені державою не на користь народу.
Нонсенс року
Сюди віднесемо дві події:
- У розпал кризи в київському Парку Слави відкрили першу чергу меморіалу пам’яті жертв Голодомору. З держбюджету на це надійшло 133 млн грн. Загальна вартість проекту, за підрахунками експертів з регіонального розвитку і будівництва, – 750 млн. грн.
- Номер другий: коли весь світ збирає всі сили й засоби на заходи з подолання фінансової кризи, президент Ющенко 8 жовтня розганяє Верховну Раду VI скликання….
Фарт року
- Україна отримала $16,5 млрд. кредиту на стабілізацію економіки на 24 місяці. Тож на 2 роки маємо, що розбазарювати далі.
Дмитро ЦАРЕНКО, «Версії»