Довгі вихідні, здорожчання газу і спека: прогноз на червень

З приходом літа в Україні може подорожчати газ для населення, , а дітей остаточно зарахують до перших класів. Сайт “Сегодня” зібрав для вас головні зміни, які відбудуться цього червня.

І знову довгі вихідні

У травні українці за рахунок свят і так відпочивали на кілька днів більше, ніж зазвичай. У червні ситуація з додатковими вихідними повториться. Так, 28 червня в країні відзначатиметься День Конституції України. 28 червня припадає на четвер, тому відпочивати українці будуть з 28 червня по 1 липня включно.

Згідно з розпорядженням Кабінету міністрів, робочий день – п’ятницю 29 червня, перенесуть на суботу – 23 червня, щоб українці змогли отримати довгі вихідні.

Може зрости ціна на газ для населення

1 червня закінчується термін дії постанови уряду, яка регулює вартість газу для населення. У Кабміні повинні перерахувати тарифи, адже якщо до 1 червня дію постанови не продовжать, ціни на газ значно зростуть – з 6,9 грн за м куб. до 10 грн за м куб.

Як відомо, Кабмін залишив незмінним тариф на газ для населення до червня 2018 року, продовживши дію постанови “Про затвердження Положення про покладання спеціальних зобов’язань на суб’єктів ринку газу”. Термін дії постанови закінчувався 1 квітня.

Якби Кабмін його не продовжив, в країні довелося б переглядати ціни на газ через те, що набув би чинності інший документ – постанова від 22 березня 2017 року. Однак в методиці, запропонованій в цій постанові, не враховується вартість закупівель газу з-за кордону – той самий “імпортний паритет”, а формула перегляду ще не готова.

Рішення про те, як саме враховуватиметься імпортний паритет, Україна прийме після консультацій з МВФ, Світовим банком і Європейським Енергоспівтовариством. Раніше в МВФ зазначили: ціна на газ для населення повинна дорівнювати ціні для імпортерів. Це питання залишається під пильною увагою Фонду.

Тим часом, в “Нафтогазі” запропонували залишити тариф незмінним, але зробити так, щоб ціни в 6,9 грн поширювалися тільки на соціальну норму; те, що українці споживатимуть понад цю норму, коштуватиме на 60-65% дорожче.

Зазначимо, рішення Кабміну стосуються тільки цін газу для населення. Ціну газу для промисловості формує ринок.

 

За борги з комуналки повинні посилити відповідальність

 

З 10 червня має набути чинності новий закон “Про житлово-комунальні послуги”, згідно з яким суттєво зростає відповідальність українців за непогашену заборгованість за комунальними платежами.

Закон передбачає нарахування пені за кожний день прострочення оплати, обмеження і навіть припинення надання послуг.

Дітей зарахують до перших класів

Нещодавно в рамках освітньої реформи в уряді змінили правила зарахування дітей до шкіл. Так, для того, щоб відправити дитину до першого класу, потрібно подати всі необхідні документи до 31 травня.

За словами міністра освіти Лідії Гриневич, з 5 по 10 червня пройде відбір дітей на вільні місця шляхом жеребкування, а вже 15 червня дітей зарахують до школи.

Нагадаємо, що, згідно з новими правилами зарахування дітей, пріоритет віддається зарахуванню дітей до школи за місцем реєстрації, але якщо батьки хочуть відправити свою дитину до іншої школи, вони також можуть подати документи до вподобаного ними навчального закладу, щоправда, там їх вибиратимуть методом жеребкування.

Нова форма дозволу на проживання

З 1 червня вид на проживання в Україні видаватимуть в формі ID-карти. Про це повідомляє УНН з посиланням на “Урядовий портал”.

Уряд затвердив новий зразок бланка дозволу на проживання та порядок його оформлення і видачі. Постанову прийнято на виконання вимог Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус” з метою впровадження оформлення і видачі іноземцям і особам без громадянства дозволу на проживання в формі картки, що містить безконтактний електронний носій“, – йдеться в повідомленні на сайті Кабміну

При цьому дозвіл на проживання, який не містить безконтактного електронного носія, оформлений і виданий на підставі документів, поданих до 1 червня 2018 року, діє протягом терміну, на який він був виданий.

Початок літа буде спекотним і сухим

Погода цього року видалася дуже і дуже непередбачуваною, тим не менш, синоптики вже розповіли, чого чекати від першого місяця літа. Червень обіцяє бути жарким і сухим, температура повітря вдень буде близько +28 градусів, правда, ночі будуть прохолоднішими – всього до +15 градусів.

На початку червня дощів не передбачається, але під кінець місяця прогнозують сильні зливи.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.