За статистикою, з 26 мільйонів працездатних українців офіційно зайняті лише 16 мільйонів осіб, тобто кожний третій українець є безробітним, пише segodnya.ua
Середня зарплата в Україні – більше 7 тисяч гривень, заявив днями прем’єр Володимир Гройсман. При цьому рівень безробіття за останній рік скоротився, а мінімальна зарплата “підросла” в два рази.
Офіційно в Україні всього 330 тисяч безробітних, це приблизно 9% від загального числа працездатних українців. Середній рівень безробіття в країнах Європейського союзу – 8%, лідерами за цим показником в Європі вважаються Греція (близько 24%) та Іспанія (приблизно 20%). За офіційними показниками Україна за рівнем безробіття займає далеко не останнє місце. Але варто зазначити, що ці цифри враховують тільки тих, хто прийшов до Центру зайнятості і зареєструвався як безробітний.
Реальне ж число безробітних в рази вище. Як заявив міністр соцполітики Андрій Рева, з 26 мільйонів осіб працездатного віку офіційно зайняті всього 16 мільйонів осіб, ще 10 мільйонів – за документами “сидять вдома”. “Кількість зайнятих на сьогодні становить 52,6% від кількості працездатного населення в Україні“, – заявив міністр.
Є кілька причин високого реального безробіття. По-перше, стан ринку праці та низькі заробітні плати. Це призводить до того, що мільйони українців шукають заробітки за кордоном. По-друге – тіньова зайнятість. Згідно з опитуванням, проведеним порталом HH, тільки 54% респондентів отримують “білу“ зарплату. До центрів зайнятості найчастіше звертаються ті, хто має можливість отримувати допомогу на період офіційного пошуку роботи. Якщо звільнилися за згодою сторін, можете три місяці після цього отримувати повну зарплату з фонду зайнятості.
Державну допомогу отримують 265 тисяч безробітних, середній розмір виплати – 1921 гривня, йдеться в даних Держстату.
У Центрі зайнятості також можуть допомогти з пошуком роботи. Працевлаштуватися щастить далеко не кожному. За підсумками минулого місяця Центру зайнятості допоміг знайти роботу всього 8,6% безробітних. Офіційно в Україні відкрито 66,5 тисяч вакансій. Виходить, що на одне робоче місце претендує, як мінімум, 5 осіб.
Незважаючи на це, експерти ринку праці оцінюють ситуацію більш оптимістично. “Якщо не хочеться сто тисяч грошей, знайти роботу можна. Робота є і її багато. Роботодавці скаржаться, що не можуть знайти працьовитих, адекватних співробітників. Аналітики кадрового порталу work.ua також відзначають: кількість вакансій в Україні зростає, а значить, бізнес поступово розвивається. Традиційно найпростіше працевлаштуватися робочим різних спеціальностей. Так, кількість вакансій на автозаправних станціях за кілька років зросла на 192%.
Найважче шукати роботу в невеликих містах і селах. Середні зарплати тут можуть бути в 2-3 рази нижче, ніж в великих обласних центрах.
Скільки заробляють українці
“З урахуванням червня та липня середня зарплата в країні становить більше семи тисяч гривень”, – заявив днями прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Серед регіонів до такої середньої зарплати дотягли тільки Київ і Донецька область. У столиці заробляють більше 10 тисяч, а в Донецькій області – приблизно 7 тисяч гривень. Найменше заробляють у Тернопільській та Чернівецькій областях, тут середня зарплата трохи вище 5 тисяч.
“Середня зарплата це такий показник, як середня температура по лікарні. Десь холодно, а десь пекло – в середньому нормально. Звичайно, показник “середня зарплата” показує ситуацію на ринку праці, але орієнтуватися на нього при пошуку роботи не варто . Є показник як ринкової зарплати. Для вантажника в Києві це одна сума, для вантажника в якомусь Чагрі – інша.
Середні зарплати в різних сферах економічної діяльності:
- Сільськегосподарство, лісове господарство та рибне господарство – 5483 гривень
- Промисловість– 6983 гривень
- Будівництво– 5754 гривень
- Оптова та роздрібна торгівля;ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів – 7160гривень
- Транспорт,складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність – 6980 гривень
- Наземнийі трубопровідний транспорт – 6599 гривень
- Водний транспорт – 6484 гривень
- Авіаційнийтранспорт – 27 399 гривень
- Складськегосподарство та допоміжна діяльність у сфері транспорту – 7683 гривень
- Поштовата кур’єрська діяльність – 3488 гривень
- Тимчасоверозміщення та організація – 4731 гривень
- Інформаціята телекомунікації – 11 420 гривень
- Фінансовата страхова діяльність – 12256 гривень
- Операціїз нерухомим майном – 5573 гривень
- Професійна,наукова та технічна діяльність – 9293 гривень
- Діяльністьу сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – 5241 гривень
- Державне управліннята оборона; обов’язкове соціальне страхування – 7469 гривень
- Освіта – 5401 гривень
- Охорона здоров’ята надання соціальної допомоги – 4637 гривень
- Мистецтво,спорт, розваги та відпочинок – 6135 гривень
Функціонування бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури – 5017 гривень