На щастя, вдалося зняти з розгляду законопроєкт про ринок деревини
Зусиллями фракції «Батьківщина» парламент зняв з розгляду законопроєкт провладної більшості №4197-д про ринок деревини. Його ухвалення могло призвести до знищення тисяч малих та середніх підприємств в деревообробній галузі та створення монополії чотирьох компаній.
Окрім цього, як розповів з парламентської трибуни заступник керівника фракції Сергій Соболєв, провладна більшість намагалася протягнути це рішення під вивіскою євроінтеграційних законів, насправді ж законопроєкт «абсолютно не відповідає жодним нормативним актам Європейського Союзу».
«Черговою реформою пропонується фактично монополіст, який захоплює все на цьому ринку, знищуючи тисячі малих і середніх підприємців, які тут працюють. Вже відомо, під кого це пишеться. Чотири великі компанії фактично будуть мати право доступу і нікого туди не пустять», – пояснив він справжній зміст законодавчої ініціативи провладних депутатів.
Сергій Соболєв переконаний, що створення монополії чотирьох компаній в цій галузі призведе до скорочень десятків тисяч робочих місць.
«Ми розуміємо, в яких це регіонах: це Західна Україна, це Полісся, це Центральна Україна, це та сама Київська область. І все це робиться з однією метою: під гаслом реформи. Але чи є це реформа? Це є фактично свідоме знищення галузі. Тому наше завдання не допустити голосування за цей проєкт», – наголосив заступник фракції «Батьківщина».
Він нагадав, що «так звана реформа цієї галузі, яка проводиться десятиліттями, призвела до того, що площі лісових насаджень зменшуються, санітарні вирубки не ведуться, і фактично ми отримуємо ситуацію, яка стає тотально неконтрольованою, особливо в умовах тотальної глобальної кризи та потеплення».
«Якщо врахувати, що фактично у нас не діє пряма заборона на вивіз кругляка, а це регулюється тимчасовим указом Президента, ви можете уявити, для чого це робиться», – обурено заявив депутат.
Натомість фракція «Батьківщина» підготувала та зареєструвала власний законопроєкт № 13223 «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо продовження строку мораторію експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді» та наполягає на його розгляді.
Раніше Юлія Тимошенко виступила категорично проти корупційного переділу ринку сировини в деревообробній галузі, який цинічно назвали «реформою», а про деталі нової законодавчої ініціативи вона детально розповіла на своїй Фейсбук-сторінці.
«Страшний, неприховано корупційний документ, ухвалення якого обернеться непоправними наслідками для галузі і для країни», – застерігала лідерка «Батьківщини».
На її переконання, цей законопроєкт створював умови, за якими купувати сировину зможуть лише гігантські монополісти-деревообробники, тому шість тисяч малих та середніх деревообробних підприємств будуть змушені закритися. Відтак сотні тисяч їхніх співробітників могли б залишитися без роботи, без засобів для існування.
Категорично проти цього закону публічно виступили також профільні асоціації деревообробної галузі.
За матеріалами ba.org.ua