На нинішній травень науковці прогнозують кілька потужних геомагнітних збурень, які можуть суттєво вплинути на самопочуття людей, роботу техніки та навіть стабільність енергетичних систем. Україна теж потрапляє в зону їхнього впливу.
Що ми називаємо магнітною бурею
Збурення магнітного поля Землі спричиняють викиди заряджених частинок, так званої плазми, з Сонця. Потоки плазми досягають нашої планети, взаємодіють із земним магнітним полем, провокуючи його коливання, які можуть тривати від кількох годин до кількох днів. Зазвичай вони спричиняють збої у роботі зв’язку, навігаційних систем і навіть можуть призводити до перепадів напруги в електромережах.
Травень 2025 року найбільш неспокійний період за останні кілька років
За даними Центру дослідження космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, травень 2025 року можна буде зарахувати до найбільш неспокійних періодів за останні кілька років. В умовному «меню» — щонайменше три серйозні магнітні бурі приблизно 8–10, 17–19 та 26–28 травня.
Як особливо потужна, прогнозується друга з них, 17–19 травня, її геомагнітний індекс може сягнути 7–8 балів за 9-бальною шкалою. Такі рівні зазвичай збурюють яскраві полярні сяйва навіть на середніх широтах нашої півкулі і можуть суттєво вплинути на технологічні системи.
Нагадуємо: у зазначені дати метеозалежні люди можуть відчувати головний біль, слабкість, зміни настрою, безсоння чи навпаки надмірну сонливість. Ще є час озброїтися потрібними ліками і спланувати ці дні без помітних навантажень.